پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر نقش محوری خانواده، مسجد و مدرسه در راستای نهادینه سازی فرهنگ نماز تاکید دارد و الگو سازی فرهنگ نماز و نماز خوانی در بین خانواده ها و فرزندان آنان ضرورت دارد.
گیتی آنلاین- به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمید رضا رخشانی در ششمین اجلاس نماز اظهار داشت: در مسیر برگزاری اجلاس استانی نماز در حوزه آموزش و پرورش استان ۳۲ پیش اجلاس در فضای مجازی برگزار شده و ۱۳۶۹ اثر فرهنگی و دانش آموزی در سایت پارک علم و فناوری بارگذاری شده است.

وی از کمبود فضای برگزاری نماز در مدارس استان خبر داد و افزود: در مدارس استان ۱۸۳۴ نمازخانه نیاز داریم و ۱۹۵۸ نمازخانه موجود در مدارس در حال فعالیت هستند و این در حالیست که استاندارد فضای نمازخانه برای هر دانش آموز۵۰ سانتی متر مربع باید پیش بینی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد :بدنبال آسیب‌شناسی وضعیت نماز و نمازخانه های مدارس هستیم و باید سند توسعه و ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی و بومی‌سازی وضعیت موجود در استان در دستور کار قرار گیرد.

رخشانی با تاکید بر اهمیت نیاز روز دانش آموزان و تاثیرگذاری آن بر رفتار اجتماعی و فردی آنان ، خاطرنشان کرد: مدرسه کانون تربیتی محله است و سه رکن خانواده ، مسجد و مدرسه مکمل یکدیگر در این مسیر هستند.

وی از راه اندازی هیات های‌ اندیشه ورز در مدارس برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی خبر داد و بیان داشت: ارتقای فعالیت های مختلف در راستای اقامه نماز در سطح ادارات و مدارس یک ضرورت است .

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: