پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
روزنامه «گلوبال تایمز» نوشت ریاکاری و استانداردهای دوگانه آمریکا که از امنیت اطلاعات چین و به کار بردن فناوری هوش مصنوعی توسط پکن انتقاد می کند.

در جریان تظاهرات اخیر در واشنگتن به طور کامل آشکار شد چرا که آمریکا در حالی از فناوری هوش مصنوعی چین انتقاد می کند که خودش از ابزارهای هوش مصنوعی تشخیص چهره برای بازداشت حامیان شورشگر ترامپ که به سمت ساختمان کنگره آمریکا حمله کرده اند، استفاده می کند.

استاندارد دوگانه آمریکا تمامی ندارد/ تحریم هوش مصنوعی چین؛ کاربرد آن علیه مهاجمان کنگره_fororder_sb

دولت آمریکا در حالی استفاده چین از فناوری هوش مصنوعی با هدف حفاظت از امنیت همگانی را مورد انتقاد قرار می دهد که خود مقامات این کشور در حال استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی تشخیص چهره تولیدی شرکت آمریکایی «کلیر ویو» بعد از تظاهرات در کنگره هستند به طوری که روزنامه نیویورک تایمز به نقل از «هوان تون تا» مدیر اجرایی این شرکت آمریکایی، از افزایش 26 درصدی جستجوی این نرم افزار تشخیص چهره خبر داده است.

بر این اساس، مقامات اجرای قانون در آمریکا از طریق این نرم افزار تشخیص چهره به دنبال بازداشت شورشیانی هستند که به ساختمان کنگره حمله کرده اند؛ چنین رویکردی از سوی آمریکا در تضادی آشکار با رویکرد سیاستمداران این کشور است که به طور بی امان و مدام به شرکت های هوش مصنوعی چین حمله می کنند و این شرکت ها را به نقض حقوق بشر و نقض حریم خصوصی مردم متهم می سازند!

چنین رویکردی از سوی آمریکا برای آن دسته از شرکت های هوش مصنوعی چین که در فهرست تحریم های واشنگتن قرار گرفته اند، به معنای یک استاندارد دوگانه واضح از سوی واشنگتن با شعار «من می توانم، تو نمی توانی» است!  

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: