پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
اقلیم کردستان از سیاست ارزی دولت و بانک مرکزی ایران 30 درصد برده و انتظار سود بیشتر هم دارد.

به گزارش تحریریه، دو ماه از خبر میز اقتصاد تحریریه مبنی بر اینکه شهروندان اقلیم کردستان عراق به جمع آوری ریال مشغول هستند(اینجا)می گذرد و طی این مدت 30 درصد سود نصیب سرمایه گذاران در این بازار سفته بازانه شده است.

ارزش برابری ریال در برابر دلار در این مدت 30 درصد تقویت شده و شهروندان اقلیم کردستان که ریال خریداری کرده اند 30 درصد از این سرمایه گذاری خود سود کسب کرده اند.

میز اقتصاد تحریریه پیش بینی می کند که این سودآوری برای خریداران عراقی ریال ادامه داشته باشد و حداقل 30 درصد دیگر به دلیل تداوم تقویت نرخ برابری ریال در برابر ارزهای خارجی، سود نصیب آنها شود.

در صورت تحقق دلار 15 هزار تومانی وعده داده شده به وسیله حسن روحانی، سود عراقی های اقلیم کردستان به 100 درصد هم می رسد که برای یک سرمایه گذاری کمتر از 6 عدد خیره کننده ای است.

پیش بینی ها نشان می دهد که با تداوم تقویت نرخ برابری ریال در برابر دلار و سایر ارزهای خارجی، صادرات غیرنفتی ایران به کشور عراق؛ ازجمله اقلیم کردستان؛ کاهش یابد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: