پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
شی جین پینگ رئیس جمهوری چین چندی پیش به نامه هوارد شولتز رئیس افتخاری هیات مدیره استارباکس پاسخ داد و صداقت چین مبنی بر ایجاد فضای گسترده تر برای توسعه موسسات و شرکت های کشورهای مختلف در چین را تشریح و عزم راسخ چین را برای پایبندی بر گشایش و همکاری با دنیای خارج بیان کرد.

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین چندی پیش به نامه هوارد شولتز رئیس افتخاری هیات مدیره استارباکس پاسخ داد و صداقت چین مبنی بر ایجاد فضای گسترده تر برای توسعه موسسات و شرکت های کشورهای مختلف در چین را تشریح و عزم راسخ چین را برای پایبندی بر گشایش و همکاری با دنیای خارج بیان کرد.

شی جین پینگ در نامه خود تاکید کرد که تحت رهبری حزب کمونیست چین، 1.4 میلیارد نفر از مردم چین به مدت طولانی برای ساخت همه جانبه یک جامعه نسبتا مرفه و مدرن سوسیالیستی تلاش سرسختانه داشته اند. چین با آغاز روند تبدیل شدن به یک کشور مدرن سوسیالیستی، فضای گسترده تری برای توسعه شرکت های سراسر جهان از جمله استارباکس و سایر شرکت های آمریکایی فراهم کرده است.

چین دارای بازار عظیمی است که کشورهای دیگر به بزرگی آن نمی رسند. برتری جمعیت 1 میلیارد و 400 میلیون نفری و بیش از 400 میلیون گروه مردمی با درآمد متوسط  سبب می شود تا شی جین پینگ رییس جمهور چین دعوت خود را به  جهانیان اعلام کند. وی در تاریخ 5 نوامبر سال 2019 در آیین گشایش دور دوم نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای گفت: "مردم چین می گویند، جهان خیلی بزرگ است، می خواهم دنیای بیرون را ببینم. من هم در این جا می خواهم بگویم که بازار چین خیلی بزرگ است و ما از همه شما استقبال می کنیم."

سال 2020، شیوع کرونا تاثیر منفی بزرگی بر رشد اقتصاد جهان گذاشته است. چین با توجه به همه گیری کرونا و حمایت‌گرایی یک جانبه‌ به طور پیوسته بر گشایش و افزایش واردات پایبند بوده و سیاست هایی برای تثبیت سرمایه های خارجی منتشر کرد که هم اطمینان بازرگانان خارجی و هم پیش بینی بازار را تثبیت کرده است. این امر سبب شد تا چین نیروی رقابتی قوی خود را در بازار جلب سرمایه جهان حفظ کند.

بازار چین به چه میزان مورد استقبال قرار می گیرد و چه مقدار سرمایه خارجی را به خود جلب کرده و توسعه تجارت خارجی به چه اندازه توسعه یافته است؟ این ارقام موضوع را روشن می کند. به گفته اداره گمرک چین در چند روز پیش، سال 2020 حجم کل واردات و صادرات چین به 32.16 تریلیون یوان رسید که در مقایسه با سال 2019 میلادی 1.9 درصد افزایش داشته و چین به تنها اقتصاد بزرگ در جهان تبدیل شد که به رشد مثبت تجارت دست یافت. چنین رشدی فرصت های بزرگی در اختیار شرکت های کشورهای مختلف در چین قرار داد.

درهای چین نه تنها بسته نمی شود، بلکه بازتر می شود و موسسات خارجی بیشتر از فرصت باز شدن درهای چین بهره مند خواهند شد. بازار بزرگ چین فرصت های تجاری بزرگی فراهم خواهد کرد.

بازار چین بسیار بزرگ است، از همه شما استقبال می کنیم!

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: