پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
رئیس جمهور چین در میان ورزشکاران این کشور با اشاره به برگزاری المپیک زمستانی در آینده نزدیک، این مسابقات در چین را فرصتی برای توسعه بازیهای المپیک در جهان دانست.
کارهای تدارکاتی بازی های زمستانی المپیک سال 2022 که در پکن و جانگ جیاکوئو چین برپا می شود، با موفقیت در جریان است. شی جین پینگ رییس جمهور چین روز سه شنبه 19 ژانویه، 30 دی با قطار سریع السیر وارد جانگ جیاکوئو شد و از این شهر میزبان بازی های زمستانی المپیک بازدید کرد.

بیست و چهارمین بازی های زمستانی المپیک سال 2022 قرار است از 4 تا 20 فوریه در دو شهر پکن و جانگ جیاکوئو برپا شود.

شی جین پینگ در این سفر خود به جانگ جیائوکوئو ابتدا از ایستگاه قطار تای زی بازدید کرد. ساخت مسیر راه آهن سریع السیر پکن- جانگ جیا کوئو از دسامبر سال 2015 آغاز شده و تا 30 دسامبر سال 2019 راه اندازی شد. با ایجاد این راه آهن، رفت و آمد از پکن تا میادین و پیست های بازی های زمستانی المپیک یک ساعته انجام می شود و سرعت قطار آن به 350 کیلومتر در ساعت می رسد.

رییس جمهور چین همچنین از مرکز ملی اسکی پرشی در جانگ جیا کوئو بازدید کرد. 8 رشته بازی های زمستانی المپیک در این مرکز برپا خواهد شد. اکنون همه تأسیسات در این مرکز ساخته شده و مورد تأیید فدراسیون بین المللی اسکی قرار گرفته است.

رهبر چین در مرکز ملی اسکی پرش با ورزشکاران و مربیان که در این مرکز تمرین می کنند، دیدار و گفت و گو کرد و سپس به بازدید از پیست ورزش دوگانه اسکی و تیراندازی رفت.

شی جین پینگ رییس جمهور چین اعلام کرد که برگزاری بازی های زمستانی المپیک یک فرصت مهم برای یاری به توسعه ورزش، اقتصاد و امور اجتماعی چین و نیز توسعه بازی های المپیک در جهان به شمار می رود.

وی همچنین گفت: برگزاری موفقیت آمیز این بازی ها همچنین اقدامی مهم در راستای اجرای راهبرد توسعه هماهنگ مناطق پکن، تیان جینگ و استان هه بی است که برای این کشور دارای اهمیت فراوان است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: