پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
رئیس جمهور چین در سخنانی با اشاره به برگزاری قریب الوقوع المپیک زمستانی در این کشور، از عزم راسخ چین برای تضمین سلامت و بهداشت لازم در روند برگزاری المپیک زمستانی خبر داد.

سال 2015 میلادی کمیته بین المللی بازیهای المپیک بین المللی با رای گیری، پکن را به عنوان میزبان بازیهای المپیک زمستانی سال 2022 اانتخاب کرد. پس از آن شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین بارها گزارشهای تدارکات برگزاری مسابقات المپیک زمستانی

توجه رهبر چین به کارهای تدارکاتی المپیک زمستانی پکن_fororder_6-7

را استماع و سه بار از محلهای برگزاری مسابقات بازدید و بازرسی کرده و توجه بسیاری به آنها مبذول داشته است.

روز 18 ژانویه شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در آغاز سال 2021، چهارمین بار از استادیومها و نهادهای برگزارکننده بازیها بازدید و دستوراتی در این راستا صادر کرد که نشانگر اهمیت دادن وی به برگزاری این بازیهاست.

شی جین پینگ در 18 مارس سال 2016 نیز اعلام کرد که چین بازی های المپیک و پارالمپیک را با موفقیت و به طور خارق العاده برپا می کند و در این راستا کارنامه رضایت بخش برای مردم چین و جامعه جهانی ارایه می دهد.

توجه رهبر چین به کارهای تدارکاتی المپیک زمستانی پکن_fororder_6541

31 ژانویه سال 2019، رییس جمهور چین در دیدار با رییس کمیته بین المللی المپیک با بیان این که ترویج ورزش های عمومی و مشارکت یک کشور در فعالیت های ورزشی بین المللی نماد مدرنیزاسیون یک کشور است، گفت: تعلیم و ترویج ورزش های برفی و یخی و تقویت تندرستی مردم با دو هدف صد ساله چین سازگار است. برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک نیز فرصت جدیدی برای تقویت همکاری بین المللی چین در زمینه ورزش به شمار می رود.

تدارکات بازی های المپیک کار پیچیده و سختی است و قدرت جامع کشور برگزار کننده را مورد آزمایش قرار می دهد. به دنبال شیوع کرونا در سال 2020، چالش های بزرگ در تدارک بازی های زمستانی المپیک سال 2022 برای چین پدید آمده است. در چنین شرایطی، پکن ضمن رعایت تدابیر جدی پیشگیری و کنترل کرونا، به کارهای تدارکاتی پرداخته و به پیشرفت هایی نیز رسیده است.

او بارها تاکید کرد: چین به طور همه جانبه تعهدات خود را به اجرا در خواهد آورد.

توجه رهبر چین به کارهای تدارکاتی المپیک زمستانی پکن_fororder_0119

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تأثیراتی منفی در برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی گذاشت. رهبر چین در اولین بازدید خود از ورزشگاههای محل برگزاری مسابقات المپیک زمستانی به جهانیان نشان داد که چین با عزم راسخ برای تضمین برگزاری این بازیها و اجرای تمام تعهداتش تلاش میکند.

تا کنون ساخت و ساز تمامی استادیوم ها و میدان های بازی های زمستانی المپیک 2022 انجام شده و شرایط برای برگزاری مسابقات آزمایشی فراهم شده است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: