پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۹
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی:
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از معافیت حدود ۴۴ درصد از شرکت‌های آذربایجان غربی از پرداخت مالیات خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، حسن کوماسی در دیدار با فرماندار بوکان با بیان این خبر اظهار داشت: در شرایط کنونی بسیاری از واحدهای صنفی از جمله تالارهای پذیرایی، فروشگاه‌های البسه، کیف و کفش به دلیل وضعیت بازار، متضرر شده و بخشی از آنها از مالیات معاف شده و مالیات این بخش بر مبنای شاخص‌های سال ۱۳۹۷ اخذ می‌شود.

وی افزود: یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات طی ۹ ماهه امسال از مودیان این استان وصول شده است که این میزان تحقق مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزوده شده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تصریح کرد: آذربایجان غربی در کشور از نظر تحقق درآمد جایگاه ۲۷ و از نظر وزن مبلغی مالیات جایگاه ۲۵ را به خود اختصاص داده و از هر ۱۰۰ تومان مالیات دریافت شده در کشور، سهم وصول استان کمتر از یک تومان برآورد شده است.

کوماسی درخصوص اظهار نامه مالیاتی شهرستان بوکان، اضافه کرد: ۶۲ درصد از شرکت ها و کسبه معاف از مالیات در سال جاری شدند.

وی شهرداری بوکان را دومین شهر استان بعد از ارومیه از لحاظ دریافتی از محل عوارض عنوان کرد و گفت: مبلغی معادل ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از ابتدای سال تا آذرماه به شهرداری بوکان تخصیص داده شده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ۱۳ پرونده در آذربایجان غربی با پرداخت مالیاتی بالغ بر پنج میلیارد تومان وجود دارد که شهرستان بوکان در این بخش سهمی ندارد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:هادی علیزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: