پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
 خبرنگاران رادیو و تلویزیونن مرکزی چین اخیرا به ووهان سفر کرده اند تا با مردم این شهر و تاجران سابق بازار غذاهای دریایی چین جنوبی ووهان مصاحبه کنند تا از تجربه آنها در طول سال همه گیری کرونا، تغییرات عاطفی پیش آمده برای این افراد و طرز فکر آنها درباره زندگی در سال آینده میلادی در این شهر چین مطلع شوند.
خبرنگاران رادیو و تلویزیونن مرکزی چین اخیرا به ووهان سفر کرده اند تا با مردم این شهر و تاجران سابق بازار غذاهای دریایی چین جنوبی ووهان مصاحبه کنند تا از تجربه آنها در طول سال همه گیری کرونا، تغییرات عاطفی پیش آمده برای این افراد و طرز فکر آنها درباره زندگی در سال آینده میلادی در این شهر چین مطلع شوند.
«شیائولین» نویسنده کتاب «خاطرات ووهان»: من دو بار نزدیک بود بمیرم!
شیائولین در بخشی از کتاب خاطرات ووهان خود نوشته است: «امروز 23 ژانویه 2020 است و باران نم نم می بارد و همه جا را مه فرا گرفته است؛ همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا، مقامات شهر ووهان تصمیم گرفته اند تا از امروز این شهر را تعطیل کنند و تمام فعالیت های مربوط به بخش حمل و نقل عمومی را به حالت تعلیق در بیاورند و فرودگاه ها و ایستگاه ها و بزرگراه ها و مسیرها را ببندند».
«شیائو لین» که نام اینترنتی او «نان میمون عنکبوتی» است، حدود 20 اپیزود فیلم از شرایط همه گیری کرونا در ووهان در ویدئو بلاگ خود در طول همه گیری این ویروس منتشر کرده است؛ حساب «ویبو»شیائو لین تقریبا 5 میلیون فالوئر دارد و ویدئو بلاگ او بیش از 60 میلیون بار بازدید داشته است.
شیائولین یک روز در اوایل سال 2021 میلادی در مصاحبه با خبرنگاران ووهان گفت: وقتی شرایط اپیدمی خیلی وخیم بود، این شهر ناگهان از یک کلانشهر بسیار شلوغ به یک شهر خلوت تبدیل شد؛ در کل خیابان های ووهان هیچ کسی دیده نمی شد؛ وقتی سوار ماشین شدم، احساس عجیبی داشتم؛ اپیدمی تاثیر زیادی روی خانواده من داشت؛ خانواده من مشغول برنامه ریزی برای سفر به استرالیا جهت شرکت در مراسم عروسی خواهرم در اوایل فوریه سال گذشته بودند؛ فرزند خواهر من در این مدت متولد شد اما هنوز به دلیل همه گیری کرونا موفق نشده ایم او را ببینیم.
شیائولین نه تنها یک نویسنده، بلکه یک داوطلب نیز محسوب می شود؛ او کارمندان پزشکی ووهان را به محل کارشان برده و از محل کارشان باز گردانده و همچنین به بیماران مبتلا به کرونا دارو رسانده است؛ او می گوید: «در جریان فعالیت های داوطلبانه ام، دو بار نزدیک بود بمیرم! یک بار وقتی بود که به بیمارستان رفته بودم تا مادر یکی از بهترین دوستانم را تحویل بگیرم. او به درجه خفیفی از کرونا مبتلا بود اما بیماری اش تشخیص داده نشده بود و فقط تب داشت. خیلی نگران بودم. مادر دوستم نیز وقتی داخل ماشین من نشست خیلی نگران و آشفته بود و می ترسید من را هم به ویروس کرونا مبتلا کند. این مورد، نزدیک ترین ارتباط من با فرد مبتلا به کرونا بود اما باور دارم که خدا از من محافظت کرد».
شیائولین افزود: «بار دومی که نزدیک بود بمیرم وقتی بود که در حال تحویل دارو به بیماران مبتلا به کرونا بودم. هنگام ورود به بیمارستان مردی که داروها را از من تحویل گرفت به علت فوت پدرش در اثر ابتلا به کرونا در حال گریه بود. آن روز بسیار غم انگیز در ذهن من ثبت شده است».
شیائو لین به ضبط احوالات خیلی از مردم ووهان و از جمله داوطلبانی شبیه شیائولین پرداخته است؛ او با اشاره به شجاعت بسیار زیاد داوطلبانی که مشغول کمک رسانی به بیماران کرونایی و تحویل دارو به آنها بوده اند، گفت: من بر این باورم که عکس ها قابلیت التیام بخشی دارند؛ من تصمیم گرفتم عکاسی کنم و چند داستان در جریان اپیدمی کرونا را ضبط کنم تا مردم با دیدن ویدئوهای من بفهمند که شرایط زندگی در شهر ووهان عادی است و هنوز هم افراد بسیار زیادی هستند که فعالانه در حال دفاع از ووهانند.
شیائو لین گفت: «وووهان زمانی در شرایط بسیار دشواری گرفتار شد. من به مردم نشان دادم که ما در مواجه با این چالش ها و سختی ها، بسیار فعال و شجاع بوده ایم. هر روز ووهان شبیه هم شده بود اما باز هم یک نوع دلگرمی خاصی در این شهر ثبت می شد.
تاجر ارشد بازار غذاهای دریایی چین جنوبی در ووهان؛ من در برابر کرونا واکسینه شده ام.
بعد از شیوع همه گیری کرونا، ما به بازار غذاهای دریایی «سیجیمی» که در فاصله ده ها کیلومتری از بازار غذاهای دریایی چین جنوبی بود رفتیم؛ هفتاد تا هشتاد درصد از تاجرانی مثل من به این بازار آمده بودند. من افرادی خارجی را دیدم که می گفتند که ناسازگاری های زیادی در بازار غذاهای دریایی چین جنوبی وجود دارد مانند خفاش ها! من می خواهم این مطلب را بگویم که خیابان های ما بسیار تمیز است و من هیچ وقت شاهد چیزی که این افراد خارجی می گفتند نبودم!
در سال 2020 میلادی بود که تجارت من در مقایسه با سال قبل از آن کاهشی 50 درصدی را تجربه کرد و من یک تا دو میلیون یوان ضرر کردم؛ من در حوزه تجارت غذاهای منجمد مشغول به کارم و در حال حاضر آزمایش های اسید نوکلئیک روی تمامی محصولاتی که می فروشم، انجام شده است؛ ماه پیش من واکسینه شده ام و امیدوارم که این اپیدمی و شیوع جهانی کرونا هر چه زودتر تمام شود.
نگاه کنید که اپیدمی ووهان چطور تحت کنترل در آمد! ووهان در حال حاضر امن ترین شهر چین محسوب می شود.
 «لین من» فیلم نامه نویس چینی می گوید: اپیدمی باعث نزدیکی هر چه بیشتر مردم به یکدیگر شد.
«یانگ تسه» سومین رودخانه بزرگ جهان و بزرگ ترین انشعاب آن «هانشوی» که از مرکز شهر ووهان عبور می کند، این رود ووهان را به سه قسمت «ووچنگ» ، «هانکو» و «هانیانگ» تقسیم کرده است.
«لین من» که در شهر «هانکو» زندگی می کند، می گوید: «سال قبل همین موقع بود که می خواستم برگردم و یک سال را در کنار والدینم سپری کنم؛ انتظار نداشتم که نزدیک به یک سال خانه نشین شوم! آن موقع حقیقتا وحشت کرده بودم و نوعی خشم نیز در وجودم بود. برادرم به کرونا مبتلا شد. در آن زمان به بیشترین چیزی که فکر می کنم این بود که احتمال دارد بمیرم. خوشبختانه برادرم که دهه سی عمرش را سپری می کند، بسیار سالم است و معمولا توجه زیادی به ورزش دارد و هیچ مشکل جدی ندارد».
لین من افزود: «همه باید به ورزش اهمیت بدهند. من دویدن را دوست دارم. در حال حاضر انتخاب من این است که در زادگاهم بمانم چرا که به طرزی ناگهانی به اهمیت خانه آگاه شده ام. من در برابر اطرافیانم از جمله برادرم و هر کسی که پیرامون من است مهربان تر شده ام. به نظر من این همان عشق است و من باید قوی باشم و از همه کسانی که عاشقشان هستم محافظت کنم».
«لین من» گفت: «قبل از شیوع کرونا از زادگاهم ووهان خوشم نمی آمد چرا که فکر می کردم پکن موقعیتی رسمی تر دارد و پر از فرصت است و شانگهای نیز یک شهر مدرن است اما ووهان در این بین گویش و فرهنگی متفاوت دارد.اما بعد از شروع همه گیری کرونا بود که فهمیدم حقیقتا هیچ شناختی از ووهان نداشته ام و تازه فهمیدم که مردم ووهان تا چه اندازه مهربانند. نمی دانم شما هم آن ویدئو را دیده اید که مردم جوامع مختلف در جریان اپیدمی کرونا سرود ملی می خوانند یا خیر؟! من آنلاین هستم و از دیدن این ویدئو بسیار هیجان زده شدم.
این فیلم نامه نویس چینی گفت: «اپیدمی کرونا باعث شد که مردم به یکدیگر نزدیک تر شوند به طوری که حتی با اینکه من شما را نمی شناسم، اما جویای حال شما می شوم».
لین من در انتهای اظهار نظراتش با اشاره به اینکه از دیدگاه او ویروس کرونا احتمالا انتقام اکولوژیکی طبیعت بدنبال استفاده افراطی بشر از منابع است، ابراز امیدواری کرد که افراد بیشتری در جهان برای طبیعت و زمین احترام قائل شوند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: