پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۴
یادداشت :
چندین سال است که هر روز خبرهای ناراحت کننده به کام مردم ریخته می شود ، خبرهایی که واقعی هستند و نمی شود با خبرهای کذب و مصلحتی و ..اثر آنها را پاک کرد ، اخباری که تمام مسولان مملکت و حتی خود مردم در آن سهیم هستند...
محمد حقیقی راد - حتی اگر در رفاه مطلق می بودیم باز هم جامعه بدون شادی نمی تواند  دوام بیاورد.
 چندین سال است که هر روز خبرهای ناراحت کننده به کام مردم ریخته می شود ، خبرهایی که واقعی هستند و نمی شود با خبرهای کذب و مصلحتی و ..اثر آنها را پاک کرد.
تورم و کمبود دارو اقلام و گرانی آب و برق و مازوت و سیل و زلزله و ‌بیکاری و فرو ریختن بنیان خانواده ها و طلاق و تجرد گرایی و ..اینها مسائل واقعی و اساسی کشور هستند که تماما و بی کم و کاست به نام نظام حاکم بر کشور نوشته می شود و بسیار ساده انگارانه است که گمان کنیم مردم صرفا دولت را مسئول این وضعیت می دانند، قطع مسلم هر سه قوه و تمام کسانی که از راس تا ذیل حکومت نشسته اند در اذهان عمومی جامعه مسئول هستند و نمی توان این را انکار کرد. فرقی ندارد که آن مسئول گرایش به اصولگرایی داشته باشد یا بر عکس مثلا اصلاح طلب باشد تفاوتی نمی کند که اجرایی باشد یا نظارتی ، تقنینی یا قضایی، هر کس که لباس نظام جمهوری اسلامی را بر تن دارد از سوی مردم مسئول شناخته می شود و تاریخ در مورد او قضاوت می کند.
بسیاری از دوستان اصولگرای ما گمان می کنند که مردم فقط دولت و جناح اصلاح طلب را مقصر وضع کنونی می دانند در حالیکه اصلا چنین نیست زیرا قوه عاقله مردم و خصوصا تحصیلکرده ها به حدی هست که بفهمند هر نوع تحولی در اقتصاد کشور میسر نیست مگر آنکه در سیاست تحولی روی دهد و ....اینها همه جداول بهم پیوسته یک پازل هستند.
جامعه ما به شدت در حال از دست دادن اعتماد به حکمرانان است و برای این اتفاق دلایل بسیار  دارد به هر حال هر انسان عاقلی وقتی می بیند هزار وعده را یکی  وفا نکند طبیعتا اعتماد خود را از دست می دهد‌، بسیار کوته بینانه است اگر تصور کنیم که اعتماد مردم به این مجلس بیشتر از دولت و یا بیشتر از قوه قضاییه است، مردم همه را مقصر می دانند و خیلی تفکیک قائل نمی شوند‌، شاید در کوتاه زمانی با نهیب و اعتراض فلان مسئول نسبت به گرانی و فساد و ... کمی امیدوار شوند اما با گذشت زمان و برجای مانده مشکلات یا احساس می کنند فریب خورده اند و یا اینکه گمان می کنند آن فریاد بر آورده را نیز کاری بر نمی آید.
این مقدمه را گفتم تا عرض کنم امروز هیچ راهی برای بازگشت اعتماد عمومی و امید به جامعه به جز خبرهای خوب و موثر در حوزه رفاه اجتماعی نیست خبرهایی که در عمل بتواند گشایشی در امور مردم ایجاد کند. 
دلار ۲۵ هزار تومانی یعنی "یکی از دلایل مهم" گورخوایی و لوله خوابی و کپر خوابی و طلاق و تجرد و کاهش زاد و ولد و ... این ها مسائل واقعی کشور هستند. 
اقتصاد رانتی و خصولتی و حاکمان ابوالمشاغل و ظهور لایه ای به نام آقا زاده ها سیر نشدنی و ماموران و کارمندان دو و چند شغله دارای فعالیت همزمان در بخش خصوصی و دولتی روزگار مردم را سیاه کرده اند و هر کس در هر لباسی و هر جایگاهی در کشور که باشد قدر مسلم تا زمانی که در برابر این گره های گشودنی، سکوت می کند، نمی تواند داعیه دار و منادی پیش رفت و عدالت و افقی روشن برای کشور باشد.
آقایان؛ کشور مثل آتشی که برای خاموش کردن نیاز به آب دارد، نیازمند اخبار خوب و امیدوار کننده و قابل لمس در سطح ملی است، بازدیدها سرزده و دیدارهای مردمی بد نیست اما اینها گره های ملی را باز نخواهد کرد، روان ملت چنان آسیب دیده که می توان به راحتی از سطح نزاع و زورگیری و تنش های اجتماعی این آسیب را فهمید، امروز حتی کارآمدی دولت روحانی به نفع همه هست و هر کس با هر گرایشی یک گام بتواند در جهت حل مشکلات مردم بردارد باید دست او را بوسید و فرقی ندارد این فرد چه کسی و اهل کجا باشد، خبر خوب و کار خوب ذاتا خوب است و مهم نیست که چه کسی آن را بدهد و یا آن را به سرانجام برساند. 
باید ملی و بزرگ و جامع اندیشید.
نویسنده:محمد حقیقتی راد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: