پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
بر اساس الگوهای جدید، اجرای واکسیناسیون به تنهایی قادر به قطع روند اپیدمی و همه گیری بیماری کووید-19 در آمریکا نیست و اجرای اقدامات مهار کننده این اپیدمی باید تا تابستان ادامه داشته باشند.

الگوی داده ای جدید نشان می دهد که به دلیل گسترش و شیوع غیر قابل کنترل و طولانی مدت اپیدمی کرونا در آمریکا، حتی اگر میلیون ها نفر از مردم این کشور در برابر کووید-19 واکسینه شوند باز هم روند اپیدمی قطع نخواهد شد.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نوشت که بر اساس الگوی داده ای جدید ارائه شده از سوی دانشمندان دانشگاه «کلمبیا»، صرفا در صورتی که مردم آمریکا ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را بعد از انجام واکسیناسیون رعایت کنند می توان از افزایش موارد ابتلا به کرونا تا اواسط تابستان سال جاری میلادی جلوگیری کرد.

بر اساس این الگوی داده ای جدید، اگر دولت آمریکا همزمان با واکسیناسیون کل جمعیت این کشور، خیلی زود اقدام به حذف دورکاری، حذف قانون استفاده از ماسک و حذف محدودیت های مسافرتی کند، در این صورت،‌ تعداد مبتلایان به کرونا و تلفات ناشی از کووید-19 در سراسر این کشور افزایش خواهد داشت.

بسیاری از محققان تاکید کرده اند که بدون تردید واکسیناسیون افراد را در برابر ابتلا به بیماری های جدی محافظت می کند اما واکسیناسیون تعداد مناسب و کافی جمعیت مردم و برقرار کردن روند زندگی عادی مردم در آمریکا، ماه ها زمان خواهد برد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: