پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
چندی پیش، روزنامه ال موندو اسپانیا، خبرگزاری فرانسه و بی بی سی انگلیس درباره وضعیت کنونی شهر وو هان گزارش تهیه کردند.

خبرنگاران این رسانه ها که پس از شیوع کرونا بارها برای تهیه گزارش به وو هان سفر کرده اند، در آخرین گزارشهای خود درباره وو هان نوشتند که وضعیت وو هان با زمان قبل از شیوع کرونا تفاوت چندانی نداشته است.

سون چنگ استاد دانشگاه وو هان در گفتگو با خبرنگار روزنامه ال موندو گفت: «ما باید الگوی مقابله با بحران کرونا تلقی شویم. اگر وضعیت کنونی وو هان و مناطق دیگر جهان را مقایسه کنیم، همه چیز معلوم و روشن است.»

خبرگزاری فرانسه در گزارش اخیر خود اعلام کرد: جوانان شاد، موسیقی گوشنواز در خیابانها... همه نشانگر آن است که زندگی شبانه شهر وو هان احیاء شده است.

در حالی که مناطق دیگر جهان با بحران و محدودیتهای قرنطیه و افزایش موارد مبتلا به کرونا روبرو هستند، مردم وو هان از آزادی که با پشت سر گذاشتن سختیها به دست آورده اند، بهره میبرند.

آقای شو اهل وو هان در گفت و گو با ال موندو گفت: «من دو سه ماه در خانه قرنطینه شدم... دولت در مقابله با کرونا بسیار موفق بود و در حال حاضر می توانم با خیال راحت بیرون بروم.»

آقای چنگ چیانگ جوان 20 ساله نیز گفت: «همه اقدامات دولت چین برای مردم است و اصل اولویت مردم رعایت میشود. این با برخی کشورهای دیگر فرق میکند.»

بی بی سی هم در گزارش خود در اقدامی نادر تصویری از مصاحبه با یک مغازه دار در وو هان پخش کرد. این مغازه دار به خبرنگار بی بی سی گفت: «یک تفاوت بین چین و کشورهای خارجی هست. آزادی که (مردم) کشورهای خارجی میخواهند، آزادی واقعی نیست. شما میتوانید آزادانه بیرون بروید، اما ویروس را هم منتشر میکنید.»

«الان خیالم خیلی راحت است. چرا که در حال حاضر، وو هان امنترین جای در چین و حتی در دنیا شده است.» این آخرین جمله یک شهروند وو هان در مصاحبه با بی بی سی بود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: