پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
داده های آماری مرکز اطلاعات رایانه ای چین نشان می دهد تا دسامبر سال 2020 میلادی، میزان کاربران اینترنت در چین نزدیک به 940 میلیون نفر بوده و نرخ پوشش اینترنت نیز به 50.3 درصد رسیده است.
شی جین پینگ با اشاره به همین موضوع گفت: «در کشور ما بیش از 900 میلیون کاربر اینترنت هست که یک رقم فوق العاده و همچنین دستاورد قابل توجه به شمار می رود.» اما با توجه به این گروه بزرگ کاربران ایده پیشرفت چین چه خواهد بود؟

پاسخ رئیس جمهور شی « تمرکز بر مردم» است. شی در نشست مشورتی امور امنیت رایانه و اطلاع گستری گفت: باید انتظار و تقاضای عموم مردم برآورده شود و پوشش خدمات اینترنتی تسریع شود و با کاهش هزینه عملکرد، خدمات اطلاع گستری آسان، ارزان و خوب را در اختیار عموم مردم قرار گیرد تا میلیونها نفر از جمعیت چین از دستاوردهای پیشرفت رایانه‌ای احساس رضایت داشته باشند.

رئیس جمهوری چین در پیام خود به همایش بین المللی فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اشاره کرد: ما از طریق فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش، به تدریج فاصله بین مناطق مختلف و همچنین فاصله بین شهرها و روستاها را کاهش می دهیم تا با قدرت فراوان برابری آموزشی را ترویج کنیم و بر این اساس، میلیونها کودک بتوانند زیر یک آسمان آبی و در کنار هم از امکانات آموزشی عالی برخوردار شوند و با دانش اندوزی سرنوشت خود را تغییر دهند.

شی جین پینگ، دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ضمن حضور در هجدهمین نشست آموزش جمعی کمیته سیاسی مرکزی حزب کمونیست چین خاطر نشان کرد: «باید در زمینه ادغام فناوری های اطلاعاتی پیشرفته مانند بلاکچین، هوش مصنوعی، داده های بزرگ و اینترنت اشیا بیشتر پیشرفت کنیم و با توسعه گسترده ادغام بلاکچین با اقتصاد سنتی، عوامل محرکه جدید و قدیم را در کنار هم به پیش بریم. باید بررسی عملکرد ایده «بلاکچین پلاس» در حوزه های مربوط به زندگی مردم و تحقق و ساخت شهرهای نوین هوشمند را سرعت بخشیم تا خدمات عمومی هوشمندتر، راحتتر و بهتر برای عموم مردم ارائه شود.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: