پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
شهردار خرم آباد عنوان کرد:
صافی زاده پیمانکار و مشاور طرح تفکیک زباله از مبدا به همراه رشیدی کارشناس حقوقی دفتر تسهیلگری دره گرم و مهرداد سیاهپور رئیس سازمان مدیریت پسماند با محمد شریفی مقدم شهردار مرکز استان دیدار و گفت و گو کرد.
کارشناس حقوقی دفتر تسهیلگری منطقه دره گرم بیان داشت: طرح تفکیک زباله از مبدا با مشارکت مدیریت پسماند شهرداری ، دفترتسهیلگری دره گرم و پیمانکار،شروع به اجرا نموده، اکنون در حال گزینش ، استخدام و آموزش زیست یاران هستیم تا آمادگی لازم را جهت آموزش همگانی این طرح و مراجعه به درب منازل داشته باشند .

رشیدی با اشاره به اینکه پس از مراجعه زیست یاران به درب منازل و آموزش همشهریان نوبت به آموزش خدمات دستگاه های اجرایی خواهد رسید، خاطرنشان ساخت : زباله گردها این طلای کثیف را غیرقانونی به فروش می رسانند و از طرفی مبلمان شهری را بهم ریخته و بار منفی روانی برای جامعه دارند، اگر از کار زباله گردها جلوگیری کنیم خود نیز ناراحت و نگران می شویم و در واقع نمی خواهیم ارتزاق آنها از بین برود بنابراین در این طرح زیست یاری و تفکیک زباله مقرر شده از زباله گردها هم استفاده شود.

صافی زاده ضمن تقدیر از همکاری مطلوب مهرداد سیاهپور مدیریت پسماند خرم آباد، اذعان داشت: از شهرداری انتظار داریم بیلبوردهای تبلیغاتی در اختیار ما قرار دهد؛ صدا و سیما پای کار بیاید و برنامه ای هفتگی برای این امر مهم و حیاتی در نظر بگیرد.

پیمانکار طرح تفکیک زباله از مبدا در استان لرستان گفت: در آغاز کار، دفاتر تسهیلگری کوی علی آباد و منطقه دره گرم غربی و شرقی را پایلوت قرار داده ایم ، معاون دادستان هم تاکید نموده ارتزاق زباله گردها قطع نشود و با کمترین تنش و برخورد این طرح را در جامعه نهادینه کنیم .

مهرداد سیاهپور مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد ضمن اعلام حمایت از این طرح چند بُعدی از لحاظ علمی _ اجتماعی_ اقتصادی و فرهنگی، یادآور شد: با تمام توان حامی انجمن حمایت از زندانیان خواهیم بود ، سازمان پسماند با دفاتر تسهیلگری پایلوت در این طرح و سازمان زندان ها تعاملی تنگاتنگ خواهد داشت؛ متذکر شوم ۲۰۰ مرکز خرید ضایعات داریم و پای کار هستیم تا این مراکز ساماندهی شوند .

شهردار خرم آباد با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری بازوان توانمند دستگاه های اجرایی هستند، اظهار داشت: ابتدا از تمام نیروهای فعال در دفاتر تسهیلگری بویژه آنهایی که در محلات حاشیه نشین خدمت می کنند تشکر خاص دارم، امیدوارم جناب دادستان با کمک پلیس راهور جهت پلاک نمودن سه چرخه های خرید ضایعات تمهیداتی داشته باشند بطور مثال پلاک بزنند شهرداری خرم آباد و حروف یا عددی را در کنارش قرار دهند .

محمد شریفی مقدم تاکید کرد: چندین دستگاه اجرایی در بحث جمع آوری و ساماندهی مراکز خرید ضایعات دخیل هستند و در این میان شهرداری فقط موظف به پلمپ است پس دستگاه های دیگر باید پای کار بیایند.

شهردار مرکز استان به نکته قابل تاملی اشاره کرد : اگر ضایعاتی ها و زباله گردها شناسنامه دار شدند آیا تمهیداتی وجود دارد که کسی غیر آنها آمد و مبادرت به جمع آوری ضایعات کرد چگونه باید برخورد کنیم؟ آیا دادسرا می تواند ورود کند ؟ باید این موارد را حتما شفاف سازی کنید تا ما بتوانیم در این خصوص با شما همکاری لازم را داشته باشیم.
خبرنگار: مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: