پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نگارخانه بهارک؛
با خاتمه موعد مقرر نمایشگاه انفرادی نقاشی "از نگاه من" فرنوش امینی نسب، آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی نگارخانه بهارک در فصل زمستان 1399؛ نمایشگاه انفرادی نقاشی "حجم بزرگ سرگردانی" آرمین ابراهیم پور، با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، نمایشگاه انفرادی نقاشی "حجم بزرگ سرگردانی" دربرگیرنده 23 تابلو از مجموعه آثار آرمین ابراهیم پور، بعد از ظهر روز جمعه، 10 بهمن ماه 1399 با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نگارخانه بهارک افتتاح شد.

"حجم بزرگ سرگردانی" آرمین ابراهیم پور، از جمله نمایشگاه های هنرهای تجسمی نگارخانه بهارک است که می بایست در فروردین ماه 1399 در معرض دید عموم قرار می گرفت و به علت شیوع موج های اول، دوم و سوم ویروس کرونا، تا به حال فرصت برپایی نیافت.

در بیانیه هنری نمایشگاه انفرادی "حجم بزرگ سرگردانی" چنین آمده است:

" انسان امروزی، لابلای ستون ها و دیوارهای بلند شهرها، در تلاشی بی وقفه بین آمدن ها و رفتن ها، آنچه را به دست می آورد اندک است و آنچه را می بازد بسیار.

اما دریغ که حجم این سرگردانی، خلوت و بازآمدن به خویش را از انسان ربوده است و انسان می رود که به یک مهره ی مکانیکی در چرخه ی رویای رفاهی بی پایان تبدیل شود.

اگر آینه ای در مقابل این عبور آماری انسانی گرفته شود، شاید انسان، تصویر تجسمی خویش را بتواند به سختی در میان جمعیتی انبوه بیابد که با اندامی نامتوازن و نگاهی بی احساس خود را به این حرکت سیل آسا سپرده است.

مترو به عنوان نمادی از مثل افلاطون، نمایانگر سایه هایی تهی شده از معناست. پیکره های لمیده در خود، بازآمده از روزی سخت یا درآغازفرسایشی بزرگ، تفاوت چندان مهم نیست، بلکه اهمیت در نوع نگاهی است که در روزمره گی و تکرار خود غرق است.

در مترو هر فیگور انسانی، درترکیب با عناصر تجسمی وسیله ی نقلیه، به یک موضوع تصویری تبدیل می شود، موضوعی که با اراده ای معطوف به تنهایی و ناگریز از انباشت بی معنایی در نگاه ها و خیره شدن ها منعکس می شود.

اینجا قرارگاه ایمن، تنها یافتن صندلی خالی برای نشستن یا ستون و دیواره ای برای تکیه دادن است و هرچه حضور انسانی بیشتر باشد، دامنه ی تنهایی انسان فراختر... ".

نمایشگاه انفرادی نقاشی "حجم بزرگ سرگردانی" آرمین ابراهیم پور، از روز شنبه، 11 بهمن ماه 1399 تا روز چهارشنبه، 15 بهمن ماه 1399، هر روز از ساعت 16 تا 19 پذیرای علاقمندان به هنرهای تجسمی مقید به رعایت دستورالعملهای بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران شامل پوشش دستکش و ماسک است که به میدان ونک، ده ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک مراجعه می نمایند.

نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی نگارخانه بهارک در فصل زمستان 1399، نمایشگاه انفرادی نقاشی "از نگاه من" فرنوش امینی نسب نام داشت که به مدت شش روز، از روز جمعه، 3 بهمن ماه تا روز چهارشنبه، 8 بهمن ماه 1399 در این محفل هنری برپا شد و در میان استقبال مخاطبان، به پایان راه رسید.

 

خبرنگار گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: