پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
رئیس کل و معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان لرستان از شعب دادگاه انقلاب اسلامی خرم آباد بازدید کردند.
محمد رزم در این بازدید ضمن تقدیر از زحمات و اقدامات قضات و کارکنان اداری شعب این دادگاه و اشاره به اهمیت کار و صلاحیت های دادگاه انقلاب اسلامی ، ابراز داشت: با توجه به نوع جرائم در صلاحیت دادگاه انقلاب اسلامی از جمله قاچاق مواد مخدر، اسلحه و مهمات، جرائم مربوط به اعضا و هواداران گروهک های ضد انقلاب و ... لازم است رسیدگی ها با دقت ویژه انجام و با توجه به نوع بزه و متناسب با جرم ارتکابی مجازات مناسب برای بزهکاران تعیین گردد.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست های ریاست معظم قوه قضاییه باید نسبت به تعیین تکلیف پرونده های متهمین زندانی دار اقدام شود.
رزم تاکید کرد: با عنایت به تامین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و فراهم بودن زمینه دادرسی الکترونیک بویژه در ایام شیوع بیماری کرونا، حتی المقدور در رسیدگی به پرونده های متهمین بازداشتی از طریق سیستم ویدئو کنفرانس اقدام گردد.

رئیس شورای قضایی استان گفت: یکی از سیاست های ریاست قوه قضاییه  تعیین تکلیف پرونده های معوقه و مسن شعب و محاکم است و اگر چه پرونده های موجودی شعب دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان خرم آباد در حد بسیار پایینی است اما ضرورت دارد با مطالعه و بررسی تمام پرونده ها نسبت به تعیین تکلیف  و به صفر رساندن تمامی پرونده های دارای حداقل 6 ماه سن با رعایت ضوابط و مقررات شرعی و قانونی اقدام شود.

وی در پایان با اشاره به تشکیل پرونده هایی که قانوناً باید با تعدد قاضی رسیدگی شود، تاکید کرد: نسبت به تکمیل قاضی مورد نیاز برای رسیدگی به پرونده های مربوطه در شعب مذکور و ارائه پیشنهاد به کمیسیون نقل و انتقال قضات اقدام گردد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: