پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲

بازدید از مردم عادی قبل از عید بهار یکی از فعالیتهای سالانه رهبر چین است. روز چهارشنبه 3 فوریه 15 بهمن، شی جین پینگ رییس جمهور چین از روستای هوا وو استان گویی جوئو در جنوب غرب چین بازدید و نهمین سفر خود در آستانه عید بهار پس از هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در پایان سال 2012 را آغاز کرد.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_44444444

روستای هوا وو در ساحل رودخانه وو واقع و اقوامی چون میائو، یی، هان ساکن آنند و حدود 96.7 درصد اهالی از قوم میائو هستند.

شی جین پینگ در سال 2015 هنگام بازدید از استان گوئی جوئو بر توسعه سازگار با محیط زیست تأکید کرد. دولت منطقه برای حفظ محیط زیست در اطراف رودخانه وو که 1044 کیلومتر مسافت دارد، تدابیری در پیش گرفته و محیط زیست منطقه شاهد بهبود چشمگیری شده است.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz2

تا 23 نوامبر سال 2020، استان گوئی جوئو از رهایی نهایی و کامل تمامی 9 شهرستان فقیر این استان از فقر خبر داد. از پایان سال 2012 تا کنون، 9 میلیون و 230 هزار نفر از جمعیت این استان از فقر رها شدند و این استان از این لحاظ در مقام نخست در چین قرار دارد.

شی جین پینگ در این سفر خود از خانواده 5 سر عائله ای جائو یو شوئه در روستا بازدید و با اعضای آن گفتگو کرد.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz4

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz3

اهالی روستای هوا وو در سال 2016 میلادی به مسکن جدید کنونی نقل مکان کرده و از شرایط و امکانات خوبی برخوردارند. در سال 2020 درآمد خانواده جائو یو شوئه به 60 هزار یوان رسید.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz5

دولت محلی برای یاری به فقرزدایی و افزایش درآمد مردم، کارگاههای صنایع دستی گلدوزی و چاپ قلمکار ایجاد و تولید لباسهای سنتی بومی را تشویق کرد.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz6

یانگ ون لی 25 ساله مدیر کارگاه گلدوزی روستای هوا وو است. او که از کودکی گلدوزی را از مادرش یاد گرفته گفت: قیمت یک لباس گلدوزی دستی به بیش از 10 هزار یوان میرسد و حدود 70 درصد محصولات تولید این کارگاه از طریق تبلیغ زنده آنلاین فروخته میشود.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz7

به غیر از صنایع دستی، گردشگری روستایی نیز به توسعه روستا و افزایش درآمد روستایان بسیار کمک کرده است. شی جین پینگ در هنگام بازدید با روستاییان، عید بهار را به مردم اقوام مختلف کشور تبریک گفت.

با استفاده از منابع محلی و توسعه صنایع، میانگین درآمد سرانه قابل مصرف روستای هوا وو در سال گذشته به 11 هزار و 500 یوان رسید.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz9

چین به طور نهایی هدف فقرزدایی کامل به ویژه در مناطق فقیر اقلیت نشین را تحقق بخشیده است. شی جین پینگ در چشم انداز توسعه روستاهای چین در پیام خود به مناسبت سال نوی 2021 اعلام کرد که باید نقشه زیبای عمران روستاهای کشور طراحی کرد و گام محکم و باثباتی برای تحقق رفاه عمومی برداشت.

بازدید رهبر چین از روستای اقلیت نشین در غرب چین در آستانه عید بهار_fororder_gz10

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: