پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
فرماندار زاهدان:
فرماندار زاهدان گفت: 244 پروژه در بخش های مختلف بهداشتی، درمانی و آموزشی با اعتباری بالغ بر 164 میلیارد و 317 میلیون تومان در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان زاهدان کلنگ زنی وافتتاح می گردد.
گیتی آنلاین- به نقل از روابط عمومی فرمانداری،ابوذر نخعی در این خصوص اظهار داشت:

سرپرست فرمانداری زاهدان  در خصوص پروژه های قابل افتتاح در ایام فرخنده دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: پروژه های شهری 161 پروژه با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد تومان، 28 پروژه مربوط به بخش نصرت آباد  با اعتباری  بالغ بر 50میلیارد و 903 میلیون تومان، پروژه های مربوط به بخش کورین 13 پروژه با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 812 میلیون تومان و47 پروژه در حوزه کلنگ زنی در حوزه زاهدان با اعتباری بالغ بر  70 میلیارد و 176 میلیون تومان در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان زاهدان به بهره برداری می رسد.

عالیترین مقام اجرایی دولت در شهرستان ادامه داد:برپایی نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و استقرار مدیران کلیدی استان و معاونین آنها برای پاسخگویی و دیدار  چهره به چهره با مردم در نمایشگاه و حضور مدیران دستگاه های اجرایی در مساجد و دیدار با مردم و تجلیل از خانواده های معزز شهداء از برنامه های شاخص ایام پیروزی انقلاب در شهرستان زاهدان می باشد.

سرپرست فرمانداری زاهدان گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور را یکی دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در طول سه ماه گذشته ۴ هزار انشعاب گاز شهری خانگی در شهر زاهدان به متقاضیان واگذار شد که این رقم با مجموع واگذاری‌های یک سال گذشته برابری می‌کند.

این مقام مسئول بیان کرد: دلیل کندی روند عملیات گازرسانی شهری در زاهدان برخی خلأ‌های فنی است.

وی گفت: نبود ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز در برخی مناطق این شهر که منازل آن علمک گذاری شده بود، دلیل تأخیر در روند گازرسانی بود که در ماه‌های گذشته نصب این ایستگاه‌ها تسریع شد و هم اینک ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری زاهدان همچنین از راه اندازی جایگاه سوخت CNG در این شهر خبر داد و گفت: هم اینک دو مجموعه حقوقی عام المنفعه متقاضی سرمایه گذاری برای راه اندازی این جایگاه‌ها هستند.

نخعی با بیان اینکه محل این جایگاه‌ها در زیباشهر و بلوار جمهوری اسلامی زاهدان جانمایی شده است، افزود: هیچ مانع و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و روند راه اندازی این دو جایگاه به زودی آغاز می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: در صورتی که افراد دیگری متقاضی سرمایه گذاری در این بخش باشند، فرمانداری زاهدان از آنان استقبال می‌کند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان گفت: انفجار ها در زاهدان نشان داد چه دشمنان سخیفی داریم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب دست به چه اقداماتی می زنند و این حادثه حکایت از کوردلی و ناتوانی دشمنان دارد چرا که دشمنان انقلاب نمی توانند این درخت تنومند را به راحتی بیاندازند.

نخعی همچنین از مداوا و ترخیص مجروحان این حادثه خبر داد.

ابوذر مهدی نخعی  افزود: زاهدان اوج پیشرفت و توسعه اش در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: در بخش های مختلف زاهدان پیشرفت های قابل توجهی در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته است به طوری که می توان زاهدان را با دارا بودن بیش از 40 هزار دانشجو، دومین شهر دانشگاهی کشور عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 5سال در استان هرمزگان به فعالیت مشغول بوده، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی برای بهره گیری از ظرفیت بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان پیگیر حضور و گرفتن نوبت ویزیت از پزشکان حاضر در زاهدان در بخش های مختلف بودند.

وی تاکید کرد: زاهدان در قبل از انقلاب به میزان تنها چند مجتمع مسکونی و سازمانی دارای آب شرب بهداشتی بوده است، امروز همه ساکنان حوزه شهر زاهدان دارای آب شرب بهداشتی و زیرساختهای لازم می باشد.

نخعی ادامه داد:  مقداری فاصله  نیز در زاهدان نسبت به کشور وجود دارد که امیدوارم با تلاش مسئولان و مردم این فاصله ها هرچه سریعتر به صفر برسد.

عالیترین مقام اجرایی دولت در شهرستان در خصوص مسائل اقتصادی بیان داشت:

در خصوص مسائل اقتصادی و تولیدی 2 حوزه حمایت از تولید کنندگان فعلی و جذب سرمایه گذاران جدید مطرح است که به منظور حمایت از تولید کنندگان در شهرستان زاهدان کارگروه رفع موانع تولید فعال و به صورت مرتب با حضور تولید کنندگانی که دچار مشکلات هستند تشکیل می گردد و در حوزه جذب سرمایه گذار ،دفتر خدمات ویژه حمایت از سرزمایه گذاری به منظور جذب و حمایت از سرمایه گذاران در فرمانداری راه اندازی و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط به

صورت هفتگی درخواست های سرمایه گذاران بررسی می شود.

گفتنی است در این جلسه از کتاب لیست فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان زاهدان که توسط فرمانداری در دوجلد تهیه و تدوین گردیده است رونمایی گردید.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: