پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
استاندار گفت: افزایش ۴۰ درصدی کاروان‌های حج و زیارت استان که باعث می شود دیگر مردم این منطقه با کاروان‌های سایر استان‌ها اعزام نشوند، بسیار امیدآفرین است.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی- احمدعلی موهبتی در این خصوص اظهارداشت: خدمات که انجام می‌شود خدمات نظام جمهوری اسلامی بوده و به نام این و آن نیست وقتی این نگاه حاکم شود خداوند به کارها توفیق داده و اثرگذاری آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان نگاه ویژه‌ای دارند افزود: در این دولت به صورت ویژه فرمایش رهبر معظم انقلاب و ۲ کلید واژه( گنج پنهان در سواحل مکران و تنگه احد) مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه در سیستان و بلوچستان همیشه صحبت از محرومیت زده‌می‌شود و این واژه خوبی برای استان نیست خاطرنشان کرد: در واقع کشور از مواهب این استان محروم است.

وی بیان کرد: در حوزه حاشیه‌نشینی نیز توجه ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان شده و در راستای مصوبات سفر معاون اول رییس جمهوری در ۲ سال قبل پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این استان در دولت در نظر گرفته شد.

موهبتی تصریح کرد: در موضوع توجه به حاشیه‌نشینی در سالجاری و سال گذشته بیش از ۶۷ میلیارد تومان در حاشیه‌نشینی زابل هزینه شده و پنج محله حاشیه‌نشین این شهر از متن آن وضعیت بهتری پیدا کرده است.

وی با اشاره به توجه به بزرگراه‌های سیستان و بلوچستان گفت: در سالجاری نسبت به سال قبل اعتبار بزرگراه‌ها ۱۳ برابر شده و بخشی از پروژه‌های در سطح استان از چابهار تا زابل شروع شده که نشان از توجه جدی به این مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در اسناد بالا دستی ویژگی‌های مهمی برای استان اشاره شده که مهمترین آن‌ها ترانزیت و تجارت بوده که برای تحقق این موضوع سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در بندر شهید بهشتی چابهار اتفاق افتاده و ظرفیت ۲.۵ میلیون تن بندر به ۸.۵ میلیون تن رسیده اما در واقع ۱۵ میلیون تن امکان بارگیری دارد.

وی با اشاره به اینکه در موضوع گازرسانی در سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی انجام شد و استان‌های مختلف معین شده و این مهم شتاب بسیار خوبی گرفته اظهارداشت: البته به دلیل اهمیت خط لوله نفت جاسک ۶ ماه پروژه گازرسانی به شهرهای این استان با تاخیر مواجه شد اما در ماه جاری با توجه به اتمام پروژه جاسک تولید لوله‌های گاز مجددا آغاز و امیدواریم در نیمه اول سال آینده گاز به زابل، میرجاوه، خاش و چابهار نیز برسد.

موهبتی گفت: ۱۲ هزار واحد مسکونی در حوزه خانه محرومان سال ۹۸ برای سیستان و بلوچستان سهمیه گرفته شد که به دلیل اقدامات به موقع و کارهای خوبی که انجام گرفت هفت هزار و ۵۰۰ واحد جدید تشویقی نیز به این استان اختصاص یافت.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن روستایی و مقاوم‌سازی خانه‌های سیلزده، پارسال ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد روستایی ساخته و هشت هزار واحد در حال مقاوم‌سازی است که با این اقدامات انجام شده به میانگین شاخص‌های مقاوم‌سازی روستایی کشور خواهیم رسید.

بنا براین گزارش کلنگ ساخت ساختمان اداری سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان با حضور علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت و احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.

قابل ذکر است که این ساختمان با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال در حاشیه میدان امام رضا(ع) زاهدان ساخته خواهد شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: