پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
مسئول آتش‌نشانی شهرداری لشت‌نشاء خبر داد:
حلقه انگشتری که موجب آسیب رساندن به انگشت یک کودک لشت‌نشایی شده بود، با تلاش نیروهای آتش نشانی رهاسازی شد.

بهمن سلیم زاده، مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لشت نشاء طی گفتگویی با پایگاه خبری گیتی آنلاین در لشت نشاء (استان گیلان) اظهار داشت: ساعت ۱۷ روز شنبه، مورخ ۹۹/۱۱/۱۸ خانواده‌ای بابت گیر کردن حلقه انگشتری در انگشت فرزند خود به ایستگاه آتش نشانی شهرداری لشت نشاء مراجعه نمودند که آتش‌نشانان با استفاده از دستگاه مخصوص برش انگشتر که چندی پیش واحد آتش‌نشانی بدان تجهیز شده بود، ظرف مدتی کوتاه بدون عارضه خاصی حلقه انگشتری را برش داده از انگشت کودک خارج ساختند.


سلیم زاده ضمن اشاره به وقوع حریق بر اثر وزش باد گرم و بی‌توجهی عامل انسانی طی عصر روز گذشته، اضافه ساخت که ساعت حدود ۱۶:۱۵ روز جمعه، مورخ ۹۹/۱۱/۱۷ نیز یک فقره آتش‌سوزی جنب میخ سازی و آرامستان لشت‌ نشاء به واحد آتش نشانی گزارش شد که نیروهای واحد آتش نشانی بلافاصله پس از دریافت گزارش به محل وقوع اعزام شدند که سرانجام با تلاش ۳ ساعته موفق به مهار آن گردیدند.

مسئول واحد آتش نشانی افزود این حریق ابتدائا از ناحیه باغ کناری و خار و خاشاک موجود در خارج از محوطه ساختمان میخ‌سازی آغاز شد که پس از شدت گرفتن بر اثر وزش باد گرم به نواحی اطراف سرایت کرد و در ادامه به طور جزئی بخش کوچکی از سربندی کارخانه میخ‌سازی و تعدادی اندک از درختان موجود در آرامستان را درگیر کرد که در نهایت با مساعی آتش‌نشانان اطفا شد.

در انتها بهمن سلیم زاده اظهار داشت از آنجایی که غالب این آتش‌سوزی‌ها ناشی از عوامل انسانی است درخواست می‌شود در هنگام وزش باد گرم شهروندان و روستاوندان به طور جدی، از روشن کردن آتش در علفزارها پرهیز کنند. کلیه افراد بایستی نسبت به این گونه آتش‌سوزی‌ها به‌خصوص جنب منازل مسکونی، اماکن تجاری و دیوارهای پوشیده از عایق ایزوگام کاملا هوشیار باشند و تمامی نکات ایمنی را مراعات نمایند.

وی تاکید کرد عملیات‌های پی در پی و چندین ساعته در خصوص اطفای حریق علفزارها و جنگل‌ها ساعات و ایام سختی را برای آتش‌نشانان رقم می‌زند که شایسته است کلیه این امور به جد مد نظر قرار گیرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: