پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
عملکرد سعید فولادوند شهردار منطقه یک خرم آباد زیر ذره بین رسانه" چی دا " قرار گرفت
شهرداری منطقه یک خرم آباد آنچنان مقروض شده بود که نه پروژه عمرانی در آن صورت می گرفت و نه حتی حقوق ها به روز؛ خودروهای سنگین جهت تعمیرات، ماهها در پارکینگ به سر می بردند و از همه مهمتر چک های دردست طلبکاران امان از شهرداری منطقه یک و مرکزی بریده بود.

تجربه به کمک محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد که سالیانی نه چندان دور تصدی شهرداری اندیمشک را نیز برعهده داشت، آمد؛ تجربه میگفت از مهره ای با برنامه و با انگیزه همچون مهندس سعید فولادوند استفاده کند ؛ مهندس فولادوند جوانی با انرژی که سالها در مدیریت های گوناگون شهرداری خرم آباد انجام وظیفه کرده است .

درطی چهارماه تصدی مهندس سعید فولادوند تحولی عظیم در شهرداری منطقه یک بویژه در بحث درآمدی برپا شد که رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد را برآن داشت تا بازدیدی سرزده از این منطقه بعمل آورد .

هنگامی که رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد به شهرداری منطقه یک رفت رسانه ها نوشتند: شهرداری منطقه یک در رادار بازدید سرزده رستم کوشکی قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد که طی بازدیدی سرزده به شهرداری منطقه یک رفت از نزدیک جویای مشکلات پرسنل و اربابان رجوع شد.

رستم کوشکی گفت: شاید برخی ها گمان کنند که بنده به دنبال تبلیغات انتخاباتی هستم ولی کاندیدا نیستم؛ اعتقادم این است کسی که مسئولیت داشت باید دنبال کار مردم باشد، حداقل انتظارات مردم را پیگیری کند حتی اگر از زمان مسئولیتش یک ساعت و یا کمتر باقی مانده باشد .

چهره ورزشی و دانشگاهی شورای اسلامی شهر خرم آباد، خطاب به سعید فولادوند، اذعان داشت: می دانم از لحاظ حقوق خوشبختانه به روز هستید و این بی سابقه و جای بسی خوشحالی است ولی در موازات پرداخت حقوق انتظار داریم کارهای عمرانی بیشتری نیز انجام شود .

مدیر شهرداری منطقه یک خرم آباد ضمن خوشآمدگویی به رئیس شورای اسلامی شهر، اظهار داشت: اولویت بنده طی این ۴ ماه که خدمتگزار مردم شده ام پرداخت حقوق بوده زیرا معتقدم باید نخست نیروها دغدغه مالی نداشته باشند سپس از آنان توقع عملکرد مثبت داشت.

سعید فولادوند با تشریح عملکرد چند ماهه خود از عمرانی تا پرداخت حقوق معوقه، خاطرنشان ساخت: زمانی که شهرداری منطقه یک را تحویل گرفتم در واقع یک شهرداری ورشکسته بود، چهار ماه حقوق معوقه و بدهی فراوان به پیمانکاران داشت و یک پارک بسیجیان تنها پروژه نیمه کاره عمرانی آن بود ، با همکاری دوستان و لطف خداوند تمام حقوق پرسنل اعم از رسمی، شرکتی ، فضای سبز و تنظیف را پرداخت نموده ام.

وی افزود: بیشترین تمرکز روی تجهیز ناوگان شهرداری قرار گرفت، با سازمان پسماند مکاتبه شد مبنی بر اینکه هر منطقه ای بالغ بر ۶ ماه نتوانسته دستگاه هایش را تعمیر کند شهرداری منطقه یک این آمادگی را دارد که دستگاه ها را تغییر مالکیت و تعمیر کند ؛ بنابراین چندین دستگاه جهت کارهای عمرانی به ناوگان شهرداری منطقه یک افزوده شد ‌.  

رستم کوشکی پس از گفت و گوی یک ساعته به همراه سعید فولادوند از نزدیک جویای احوال و مشکلات پرسنل شد .
نکته قابل توجهی که نظر رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد را به خود جلب کرد رضایت صد در صدی کلیه پرسنل از سعید فولادوند بود؛ جملگی از اعضای شورای شهر و شهردار خرم آباد بابت انتخاب سعید فولادوند به عنوان شهردار منطقه یک تشکر کردند .

گمانه زنی ها حاکی از آن بود که سعید فولادوند مورد تشویق و تقدیر رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در صحن علنی قرار خواهد گرفت .
پس از بازدید سرزده رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد، این بار شهردار خرم آباد جهت برگزاری ملاقات مردمی به شهرداری منطقه یک رفت و در جریان روند پروژه های عمرانی این منطقه قرار گرفت.
مدیر شهرداری منطقه یک ضمن استقبال از شهردار و سعید القاصی مهر رئیس بازرسی شهرداری خرم آباد، با بیان اینکه شناسایی زمین های دارای کاربری فضای سبز و افزایش سرانه فضای سبز این شهرداری از اولین اقدامات این مدیریت بوده در همین راستا به پروژه های در دست اقدام گریزی اجمالی زد و گفت : احداث بوستان محله ای فدک واقع در نگارستان هفدهم، بوستان محله ای شهرک بسیجیان و همچنین توسعه فضای سبز آبشار طلایی با مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع در دست اقدام است.

سعید فولادوند افزود: پیرامون مشکل هدایت آب های سطحی و سهولت در تردد هنگام بارندگی به جدول گذاری نهری ابتدای بلوار حج، میلاد هشتم بلوار شهید چاغروند، خیابان کهمان بلوار ولیعصر"عج" پل جهادگران، بلوار کشاورز و خیابان زاگرس "پاچنار" و همچنین ترمیم جداول شکسته "سطح منطقه" که در اثر برخورد اتومبیل آسیب دیده اشاره داشت.

شهردار منطقه یک گفت: از دیگر مشکلات سابق، مسدود بودن باند کندرو بلوار ولایت است که مطابق دستور شهردار محترم در برنامه کاری این جانب مبنی بر احداث پل دره گرم با مبلغ تقریبی یک میلیارد تومان قرار دارد که این مهم در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار می باشد و به زودی انجام خواهد پذیرفت.
وی یادآور شد: بلوار جام جم با هزینه ای بیش از ۴۰۰ میلیون تومان جهت بهسازی در دست اقدام بوده و همچنین پس از اتمام جدولگذاری خیابان کهمان سنگ فرش و آسفالت این خیابان نیز انجام خواهد شد که می تواند از بار ترافیکی سطح منطقه بکاهد.

این مدیر بابرنامه اضافه کرد: در جهت ایجاد امنیت و آسایش شهروندان، رفع مشکل روشنایی تمامی برج های نوری و پایه چراغ های سطح منطقه را داشته ایم.

سعید فولادوند در ادامه سخنان خود با شهردار خرم آباد از اخذ قرارداد جهت خط کشی آسفالت معابر "سطح منطقه" خبر داد:  با توجه به فصل بارندگی و هوای سرد اجرای آن به تعویق افتاده و در انتهای بهمن ماه اجرایی شدن آن قطعی می باشد.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: نصب کف پوش زیر وسایل بازی پارک ها و تعمیر مجموعه های ورزشی سطح منطقه صورت پذیرفته و همچنین جهت هدایت آبهای سطحی بلوار ولایت که با هر بارش مشکل ساز می شد خرید لوله های مناسب انجام شده که طی روزهای آتی استارت این پروژه زده می شود؛ عملیات زیرسازی معابر اصلی و فرعی بصورت روزانه در دست اقدام است.

وی با اشاره به نصب و تعویض علائم ترافیکی معابراذعان داشت: درهفته یک روز تمامی ماشین آلات جهت پاکسازی و حمل نخاله در سطح منطقه بسیج می شوند.

شهردار منطقه یک که سالیان متمادی مسئولیت های گوناگون مدیریتی را بر عهده داشته خاطر نشان کرد: در کنار این پروژه های عمرانی بیشترین تمرکز روی تجهیز ناوگان موتوری قرار گرفته است، که در این خصوص با سازمان پسماند شهرداری خرم آباد مکاتبه ای مبنی بر اعلام آمادگی این شهرداری جهت تعمیر خودروهایی که به علت مشکلات مالی بدون استفاده در پارکینگ می باشند شامل: یک دستگاه کمپرسی، یک دستگاه بیل بکهو، یک دستگاه خاور جهت فعالیت های عمرانی به ناوگان حمل و نقل شهرداری منطقه یک افزوده شد و همچنین تعویض قطعات فرسوده ماشن آلات مانند لاستیک، چرخ های فنیشر، غلطک لاستیکی و ... با هزینه ای تقریبی پانصد میلیون تومان انجام پذیرفت‌.

مهندس فولادوند که حدود ۴ ماه است تصدی سرپرستی شهرداری منطقه یک خرم آباد را بر عهده گرفته با اشاره به روزهای تعطیلی ادارات در ایام کرونا بیان داشت: به لطف خداوند متعال و حمایت های شهردار و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر توانسته ایم علاوه بر به روزرسانی حقوق های معوقه، طی یک اقدام کم سابقه بیست و هشتم هر ماه واریز حقوق به کلیه پرسنل از جمله: کارکنان رسمی و شرکتی، بخش خدمات شهری، فضای سبز و رانندگان استیجاری را داشته باشیم حتی عیدی و مزایای پایان سال نیروهای تنظیف تا مهرماه علاوه بر معوقات گذشته پرداخت شده است.

سعید فولادوند با شهردار خرم آباد گفت: طی اخذ قراردادی با سازمان زندانها جهت حمایت مالی از زندانیان تعداد ۲۰ نفر از آنان را بعنوان نیرو بکار گرفته ایم که با این اوصاف پس از اتمام تایم کاری می توانند علاوه بر درآمدزایی در کنار خانواده های خود باشند تا از فروپاشی کانون گرم خانواده جلوگیری بعمل آید.
محمد شریفی مقدم که جهت برگزاری ملاقات مردمی به شهرداری منطقه یک رفته بود به مشکلات اربابان رجوع که در بین آنان چهره های آشنا و بنام پیمانکاران شهرداری و پرسنل هم دیده میشد ، رسیدگی کرد.

شهردار جهادی خرم آباد که تکریم ارباب رجوع را در اولویت برنامه مدیریتی دارد، روزهای دوشنبه ملاقات مردمی را در دفتر کار خود در شهرداری مرکزی برگزار و روزهای شنبه هر هفته به مناطق و سازمان های تحت امرش می رود تا به گفته خود خدمتگزار مردم باشد .

در هنگامه ای که محمد شریفی مقدم در حضور سعید فولادوند مدیر شهرداری منطقه یک و معاونین اش تاکید بر تکریم ارباب رجوع داشت با مراجعه ارباب رجوع و گلایه از برخورد نامناسب یکی از پرسنل شهرداری منطقه یک، به دستور اکید شهردار خرم آباد در اسرع وقت کارمند متخلف به کمیته تخلفات معرفی شد .

محمد شریفی مقدم تاکید کرد: زمانی که به همراه سعید القاصی مهر رئیس بازرسی شهرداری در مناطق و سازمان ها حضور پیدا می کنم به این دلیل است که تمام موارد را یادداشت و به صورت ویژه پیگیری نماید .

شهردار مرکز استان پس از جلسه با اربابان رجوع به اتاق های پرسنل سرکشی و از نزدیک در جریان مشکلات این عزیزان قرار گرفت .
محمد شریفی مقدم در پایان، عملکرد سعید فولادوند را قابل تحسین دانست و گفت: امیدواریم فرصتی مناسب دست دهد و از روند پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی منطقه یک بازدیدی میدانی داشته باشیم .
پس از این دید و بازدیدها نوبت به برگزاری یکصد و سی و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد رسید، سعید فولادوند در صحن علنی شورا با اهداء لوح مورد تقدیر رستم کوشکی رئیس شورا و دیگر اعضاء قرار گرفت.
در متن این لوح آمده :
جناب آقای مهندس سعید فولادوند
مدیر محترم شهرداری منطقه یک خرم آباد 
بی شک عرصه ی مدیریت شهری یکی از حساس ترین و شایسته ترین عرصه های خدمت صادقانه به جامعه شهروندی می باشد .
بشکرانه توفیق و به پاسداشت همت وثیق جنابعالی در اعمال مدیریت و اجرای بهینه ی امور شهرداری، حاکمیت نظم و انضباط بر مجموعه ی تحت امر ، حسن خلق، تعامل سازنده با کارمندان ، جدیت و قاطعیت در امور و رشد و پیشرفت پروژه های عمرانی سطح منطقه، این لوح تقدیر تقدیم حضور ارجمندتان می گردد .

ضمن آرزوی تداوم این روند، از ایزد منان کامیابی، تندرستی و موفقیت را برای جنابعالی خواهانم .
امید است با استعانت از درگاه الهی به موفقیت های روز افزون دست یابید.

رستم کوشکی 
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد

در پایان جا دارد از جناب آقای روح ا... سجادی تشکر ویژه ای داشته باشیم که ما را در تهیه این گزارش و تصاویر یاری نمود .
گزارش : مریم نظری


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: