پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار اساتید خوشنویسی کشور در شهرستان کوهدشت، گفت: هنرمندان خوشنویس کوهدشتی، افتخاری برای استان در سطح کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی؛ مدیر کل، در آیین گشایش این نمایشگاه که شامگاه سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه در تالار امید مجتمع فرهنگی هنری کوهدشت برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و همانگونه که امام راحل فرموده اند « فرهنگ اساس و پایه استقلال یک مملکت است ».

 وی افزود: ظرفیت و تاثیرگذاری ویژه هنر در انتقال پیام، یک امر بدیهی و غیر قابل انکار است و هنرمندان خوشنویس، بهترین و کامل ترینِ پیامها شامل آیات، روایات، احادیث و شعر را به شکلی زیبا و فاخر در قالب آثار خود انتقال داده و ماندگار می کنند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس با تاکید بر پیشینه ی غنی فرهنگ و هنر در کوهدشت، تصریح کرد: جوانان مستعد کوهدشت در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای به خوبی درخشیده اند و هنرمندان خوشنویس کوهدشتی، افتخاری برای استان در سطح کشور هستند.

احمدحسین فتایی سپس هنر را تلفیقی از توانایی و مهارت در خلق زیبایی خواند و ابراز داشت: این مهارت ذاتی باید با تمرین، ممارست و آموزش به کمال برسد و راز ماندگاری هنر و هنرمند در این است که آموزه های اخلاقی را در تمام شئونات زندگی فردی و اجتماعی خویش به خوبی به منصه ظهور برساند.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه کوهدشت توانمندی و ظرفیت میزبانی از یک رویداد بزرگ ملی در حوزه ی خوشنویسی را دارد، گفت: تلاش می کنیم با رایزنی و پیگیری مستمر، از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز برگزاری و ایجاد دبیرخانه یک جشنواره ی ملی به میزبانی شهرستان را دریافت کنیم.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان خاطر نشان ساخت: در حالی که سبد خرید محصولات فرهنگی و هنری در بسیاری از کشورهای جهان نزدیک به ۲۰ درصد است، متاسفانه این معیار در کشور ما کمتر از ۵ درصد بوده و نیاز است مردم علی رغم تمام مشکلات اقتصادی به خرید کتاب، تماشای فیلم و تئاتر، حضور در کنسرت های موسیقی و ... اهمیت بیشتری داده و دستگاه های دولتی و نهاد های اجرایی نیز با خرید محصولات فرهنگی و هنری از هنرمندان و اصحاب فرهنگ حمایت کنند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: