پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
جمعه 12 فوریه (24 بهمن) به وقت محلی، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در مصاحبه ای رادیویی بار دیگر واکسن چینی کرونا را ستود و گفت که واکسن چین به این کشور کمک کرده است تا در واکسیناسیون، دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پشت سر بگذارد.

بنا به گزارش ای بی سی، نخست وزیر مجارستان در مصاحبه خود گفت: «ما به زودی از واکسنهای ساخت چین استفاده میکنیم و تا عید پاک میتوانیم تمام ثبت نام کنندگان را واکسینه کنیم.» بر اساس توضیحات اوربان، از جمعیت حدوداً 10 میلیونی مجارستان تقریباً 2.5 میلیون نفر برای واکسیناسیون ثبت نام کرده اند.

اروبان در ادامه افزود: «با توجه به وضعیت فعلی، تا پایان ماه مه یا اوایل ماه ژوئن، مجارستان میتواند امکان واکسیناسیون را برای 6.8 میلیون نفر تامین کند.» این مقام مجارستان خاطر نشان کرد: «در صورتی که برنامه واکسیناسیون مجارستان را با شرایط دیگر کشورهای اروپا مقایسه کنیم، تا پایان ماه مه مجارستان میتواند برای 6.8 میلیون نفر امکان واکسیناسیون را فراهم کند که این رقم حدود 3.5 میلیون نفر بیشتر از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا با مساحت و جمعیت مشابه است. به نظر من، این اتفاق بزرگیست.»

این دومین بار در روزهای اخیر است که نخست وزیر مجارستان به واکسن چینی اشاره و آن را تحسین میکند. اوربان در 21 بهمن در نشست سران چین و کشورهای اروپای مرکزی و شرقی نیز، تلاشهای محافل علم و فناوری چین برای تولید واکسن را ستود و گفت که از نهادهای کشور خود گزارشی درباره «اعتبار» واکسن چین دریافت کرده است. وی همچنین اشاره کرد که طبق پیش بینیها نخستین محموله واکسن چین در هفته آینده وارد مجارستان میشود.»

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: