پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
عید بهار مهمترین جشنواره در طول سال برای چینی هاست. در سال های گذشته، چینی هایی که به مدت یک سال در مناطقی دیگر کار می کردند، معمولا به زادگاه خود بازمی گشتند تا در کنار خانواده عید را جشن بگیرند.

امسال به منظور پیشگیری و کنترل اپیدمی کرونا، بسیاری از چینی ها دواطلبانه به فراخوان دولت پاسخ داده  و تصمیم گرفتند در شهر محل کار سال نو را جشن بگیرند؛ با این وجود، عشق و دوستی عمیق بین مردم تفاوتی نداشت و کاهش نیافت.

اعضای خانواده هایی که هزاران کیلومتر از یکدیگر دور مانده اند از طریق تماس ویدئویی همزمان شام عید را خوردند و سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند. با کمک فناوری های اینترنتی چینی ها هدیه های سال نو را برای اقوام و خویشاوندان خود ارسال کردند و تصاویر این روزهای خاطره انگیز را در گروه های مجازی ابری با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

باید گفت اشکال مختلف دید و بازدید مجازی نه تنها عطر و طعم دیگری به عید بهار امسال بخشیده بلکه این مسافرت نرفتن باعث شده یک پیشتیبان قدرتمند برای کنترل و پیشگیری اپیدمی کرونا فراهم شود.

«بروس آیلوارد» مشاور ارشد مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در خصوص وظیفه شناسی مردم چین گفته است: «تک تک مردم چین احساس مسئولیت و فداکاری شدیدی دارند و تمایل دارند برای مبارزه با همه گیری کرونا سهم خود را ادا کنند.»

دولت های مناطق مختلف چین برای تشویق مردمی که سال نو را در شهر محل کار خود گذرانده اند «بسته های هدیه بهارانه» تقدیم کرده اند. این بسته ها شامل یارانه نقدی، بسته های رایگان اینترنتی تلفن همراه، تورهای رایگان جاذبه های گردشگری، کوپن های سالن های بدن سازی و غیره است.

بعضی از کارگران در این خصوص گفتند: «نه تنها یارانه نقدی و اضافه کاری به ما تعلق گرفته بلکه فیلم و کتاب نیز به ما داده شده است. امسال ما به هیچ وجه تنهایی را احساس نمی کنیم.»

«روزنامه فایننشال تایمز» اخیرا در گزارشی نوشت شرکت های صادراتی چین پس از آنکه با افزایش تقاضای جهانی مواجه شدند در این راستا سعی و تلاش خود را بیشتر کردند و بسیاری از این شرکت ها به کارمندان و کارگران خود پاداش تعطیلات و اضافه کار اعطا کردند. در گزارش این نشریه انگلیسی به نقل از یک کارمند یک شرکت مستقر در «گوانگ دونگ» نوشته است: «امسال کارمندان بیشتری در مقایسه با سال های قبل برای اضافه کار باقی ماندند. این پاداش های عیدانه بسیار جذاب و سفارش ها هم بسیار فراوان شده است.»

امسال در تقویم کشاورزی چین، سال «گاو» است. در فرهنگ چین، گاو نمادی از سختکوشی، فداکاری و قدرت است. مردم این ویژگی های ارزشمند را آشکارا در عید بهار امسال به تصویر کشیدند. اگر عشق به خانواده و وطن در دل و جان ما ریشه دوانده باشد، فاصله هزاران کیلومتری نمی تواند ما را از هم جدا کند؛ موضوعی که امسال شاهد آن هستیم.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: