پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
گیتی آنلاین- ژاپن اعلام کرد که در پایان چهل و دومین اجلاس سران هفت کشور صنعتی دنیا موسوم «جی هفت» که از امروز پنجشنبه به مدت دو روز در این کشور آغاز شده، یک بیانیه و شش سند منتشر خواهد شد.
به گزارش ایرنا، این اولین بار در هشت سال گذشته است که نشست در ژاپن برگزار می شود و قرار است موضوع اصلی آن بررسی اقتصاد جهانی باشد.
ریاست اجلاس را که تا فردا جمعه ادامه می یابد بر عهده «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن است و بسیاری این را آزمایشی برای سنجش توانایی ها و یکپارچه کردن اعضای این گروه می دانند.
تروریسم، ‌امنیت دریایی، فرارهای مالیاتی، موضوع پناهجویان و به احتمال زیاد مناقشات دریای جنوبی چین در دستور کار اجلاس سران قرار دارد که میزبان ‌آن منطقه «میه» در مرکز ژاپن است.
انتظار می رود شماری از نمایندگان بلندپایه از شورای اروپا و کمیسیون اتحادیه اروپا نیز در اجلاس حضور داشته باشند و یکی از اصلی ترین بحث های همه سران و نمایندگان موضوع امنیت بین المللی خواهد بود.
در روز دوم اجلاس قرار است رهبران هفت کشور و رئیسان شماری از سازمان های بین المللی در اجلاس حضور یافته و دغدغه ها و خواسته های خود را بیان کنند.
«آبه» شب گذشته (چهارشنبه) با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دیدار و با وی در باره مسائل مختلفی از جمله اقتصاد جهانی و تجارت دوجانبه گفت‌وگو کرد.
البته او در جریان این دیدار به شدت به اقدامات نظامیان ‌آمریکایی از جمله قتل یک زن ژاپنی توسط یک نظامی سابق آمریکا در اوکیناوا اعتراض کرد و خواستار آن شد که اوباما برای رفع این مشکل با توکیو همکاری کند.
اوباما همچنین اولین رئیس جمهوری آمریکاست که پس از انداختن بمب اتمی این کشور بر روی هیروشیما در سال 1945 میلادی به این شهر سفر می کند.
آژانس پلیس ژاپن امروز اعلام کرد که تامین امنیت در دوران برگزاری اجلاس در سراسر ژاپن را 70 هزار نیرو و افسر پلیس بر عهده دارند که در سه هزار و 500 مکان کشور مستقر شده اند.
آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن کشورهای عضو این گروه هستند که حدود 50 درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند.
با ملحق شدن روسیه به این گروه در سال 1998 نام این گروه به «جی هشت» تغییر کرد اما بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، این کشور از گروه «جی هشت» برکنار شد و از سال 2014 کشورهای مهم صنعتی دنیا در قالب «جی هفت» و بدون روسیه با هم دیدار می کنند.
چهل و دومین اجلاس سران هفت کشور صنعتی(جی هفت) به مدت دو روز در هتل «شیما کانکو» در جزیره «کاشیکو» در ناحیه «ایسه شیما» در منطقه «میه» ژاپن برگزار می شود. این اجلاس فردا جمعه به کار خود پایان می دهد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: