پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
«جانگ ون هونگ» کارشناس ارشد بیماری های عفونی چین و رئیس تیم پزشکی کووید-19 شانگهای، روز گذشته (شنبه 13 فوریه/25 بهمن ماه) به بیان فاکتورهای مهم و کلیدی کمک کننده به چین در مسیر کنترل کارآمد اپیدمی کووید-19 و تاثیر آن در تضمین شروع یک سال جدید آرام در این کشور پرداخت و در عین حال بر ضرورت اتحاد جهان در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

این کارشناس چینی با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «سینا ویبو» (Sina Weibo) که یک رسانه اجتماعی چینی شبیه توئیتر است، با اشاره به اینکه اتحاد مردم چین اساس شکست پاندمی بی سابقه کرونا در این کشور محسوب می شود، نوشت جنگ ووهان، عزم عظیم ملت چین در مواجه با بلایا را به تصویر کشید و به همین دلیل است که چین توانست به شیوه ای کارآمد شیوع کرونا در نیمه دوم سال 2020 را مهار کند.

«جانگ ون هونگ» در ادامه پست خود تاکید کرد که قابلیت های حکومتی دولت چین نیز نقشی اساسی در شکست همه گیری کرونا داشته است و حقایق ثابت می کنند که در جنگی که بین بشر و طبیعت به راه افتاد، کشورها می توانند از طریق همکاری و تعامل بین دولت و مردم هایشان، تلفات را به پائین ترین میزان ممکن کاهش دهند.

جانگ همچنین تاکید کرد که صدور هشدارهای زودهنگام و تکنیک های پزشکی و تشخیصی موجود در چین و همچنین اجرای برنامه تحقیق و توسعه واکسن های کرونا نیز به غلبه بشر بر فاجعه کرونا کمک کرده است؛ در پست جانگ آمده است که توسعه موفقیت آمیز واکسن های کووید-19 در عرض یک سال، رکورد تولید یک واکسن جدید را میان جوامع بشری شکست و از طرف دیگر داروهای درمانی در دست تولید در کنار واکسن های کرونا، باعث می شود که نرخ تلفات ناشی از کووید-19 تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

جانگ با اشاره به اینکه جهش های ویروسی قانون طبیعت محسوب می شوند و اجتناب ناپذیر هستند ولی در عین حال بشریت مقاومت زیادی در برابر کرونا از خود نشان داده است، گفت احیای جهان به میزان دسترسی و کیفیت واکسن های ضد کرونا در دنیا و همچنین سرعت تولید واکسن بستگی دارد و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر نگران توزیع جهانی واکسن ها هستند چرا که کشورهایی وجود دارند که در زمینه تامین این واکسن ها به توافق نرسیده اند اما بر اساس تازه ترین تعامل های صورت گرفته بین سران ارشد کشورهای چین و آمریکا، جهان شاهد فرصتی جدید در مسیر همکاری های بین المللی در زمینه تامین واکسن های کرونا بعد از سال نوی چین خواهد بود.

کارشناس ارشد بیماری های عفونی در چین همچنین نوشته است که پکن باید توسعه سیستم بهداشت همگانی خود را تقویت کند چرا که صرفا با انجام این کار است که زندگی مردم به طور کامل به حالت عادی اش باز خواهد گشت.

جانگ با تاکید بر اینکه افزایش سطح همکاری و هماهنگی در مسیر مقابله با کرونا باید به هدف مشترک تمام کشورهای جهان تبدیل شود، نوشت: «چین نمی تواند به تنهایی این جنگ را ببرد چرا که جهان جامعه ای با آینده ای مشترک تلقی می گردد. آمریکا و اروپا نیز نمی توانند صرفا از طریق تکمیل اجرای واکسیناسیون خودشان در برابر کرونا پیروز این نبرد باشند. تا زمانی که همکاری بین چین و آمریکا در راستای تامین هدف واکسیناسیون جهانی در برابر کووید-19 تقویت نشود، پیش بینی احیا و بازگشایی جهان به وضعیت عادی کار دشواری خواهد بود. شاید این بار، پاندمی و همه گیری کرونا درسی عبرتی از ضرورت اتحاد به کشورها داده باشد».

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: