پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
استفاده غیرمجاز از شبکه آب، بر اساس ماده ۶۶۰ قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است.

معاون در آمد و خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی به افرادی که بصورت غیرمجاز نسبت به برداشت آب از شبکه توزیع اقدام می کنند، موکدا توصیه کرد: استفاده غیرمجاز از شبکه آب، بر اساس ماده ۶۶۰ قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین از خوی، جواد ولیزادگان افزود : تلاش ها و اقدام های لازم برای مدیریت شبکه توزیع آب در شهرهای مختلف شهرستان با جدیت در حال انجام است و گروه های سیار شرکت آب و فاضلاب خوی در تمامی شهرها و روستاهای تحت پوشش با هرگونه انشعاب آب غیرمجاز بشدت برخورد می کنند.

وی با بیان اینکه انشعاب های غیرمجاز آب علاوه بر افزایش بی رویه مصرف آب سبب بروز خسارت هایی به شبکه توزیع و تأسیسات شرکت شده است، یادآور شد: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این گونه انشعاب ها منجر به اخلال در خدمات رسانی منظم و تضیع حقوق سایر مشترکین، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همچنین به دلیل برداشت بی رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می شود.

ولیزادگان گفت :شناسایی انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در سطح شهرها و روستاها به منظور پایداری و ساماندهی شبکه های توزیع آب آشامیدنی انجام می‌شود و این روند همچنان ادامه دارد.


وی اذعان داشت: همچنان نیازمند همکاری شهروندان برای تبدیل انشعابات غیرمجاز هستیم و مردم هم باید برای تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز همکاری کنند.

معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی با جدیت با پدیده شوم انشعاب غیرمجاز برخورد خواهد کرد واز شهروندان خواست تا هرگونه تخلف انشعاب آب و فاضلاب را از طریق سامانه (۱۲۲) شرکت آب و فاضلاب اطلاع‌رسانی کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: