پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
آب امید پس از برق رایگان دومین طرحی است که دولت تدبیر و امید به منظور کمک به اقشار کم درآمد و در عین حال کم مصرف در دستور کار قرار داده است.

آب امید پس از برق رایگان دومین طرحی است که دولت تدبیر و امید به منظور کمک به اقشار کم درآمد و در عین حال کم مصرف در دستور کار قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین از خوی ، مدیرعامل شرکت گفت : حداقل 20 درصد مشترکان این شهرستان در قالب طرح آب امید  از آب رایگان برخوردار خواهند شد.

یداله سلطانی در راستای  اجرای طرح "آب امید"  اظهار داشت داشت: دولت در طرح آب امید تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه را دنبال می کند تا مصرف درست آب نهادینه شود. در این طرح نیز مشترکان به سه دسته خوش مصرف، کم مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند.

وی ادامه داد: براین اساس صورتحساب مشترکانی که تا یک سوم الگوی مصرف تعیین شده آب مصرف کنند مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه میزان مصرف آب در اقلیم های متفاوت کشور مختلف است، گفت: براساس آن مصوبه الگوی مصرف ماهانه 16مترمکعب برای شهرستان در نظر گرفته می شود.

سلطانی ادامه داد: اگر الگوی مصرف به ازای هر مشترک 16 مترمکعب در ماه در نظر گرفته و نیز متوسط تعداد خانوار  ۳.۴ نفر ،هر نفر حدود 160 لیتر در شبانه روز  محاسبه می‌شود که این میزان مطابق شاخص‌های بهداشت جهانی برای رفع نیازهای روزانه هر فرد مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شد هر مشترک اگر تا یک سوم الگوی مصرف ، آب مصرف کند، صورت حسابش مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی شود البته این موضوع شامل سکونت گاه‌های غیر دائم، باغ ویلاها و ساختمان های غیر مسکونی نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت با بیان اینکه  این طرح باعث کاهش درآمد شرکت می شود اظهار داشت: البته توقع داریم مشترکان ضمن رعایت الگوی مصرف نسبت به پرداخت بموقع قبوض  نیز اقدام کنند ، چرا که شرکت در قبال دریافت قبوض  آب بهاء مصرفی طرح های نگهداری ، تعمیر و اجرای طرح های جدید را عملیاتی می کند.

سلطانی با اشاره به حذف قبوض کاغذی آب  در قالب طرح سبز گفت: در حال حاضر بیش از 98 درصد مشترکان قبض کاغذی دریافت نمی کنند و سعی داریم که تا پایان سال این عدد را به 100 درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت ، در پایان از مشترکان خواست تا با رعایت الگوی مصرف از تخفیفات طرح‌های تشویقی آب امید بهره‌مند شوند

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: