پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
جوانترین عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد:
اسماعیل رضایی در یکصد و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرخرم آباد که با حضور گودرز امیری معاونت عمرانی استانداری لرستان و به ریاست رستم کوشکی برگزار شد، گفت: هیچ گونه تفکر و ایده ای از طرف دکتر خادمی استاندار لرستان و مهندس امیری معاونت عمرانی استانداری بر شورای اسلامی شهر خرم آباد تحمیل نشد.
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد با تسلیت درگذشت دکتر الهیار ملکشاهی، بیان داشت: درگذشت دکتر ملکشاهی رئیس سابق کمیسیون حقوقی و قضایی ادوار نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و از افتخارات لرستان را به همه عزیزان بویژه مردم شریف کوهدشت و رومشکان تسلیت عرض می کنم .

اسماعیل رضایی، افزود: در ادوار گذشته، رابطه بین استانداری و شهرداری به گونه ای بود که تفکرات و ایده ها از طرف معاونت استانداری به شهرداری و شورای شهر تحمیل می شد، ولی در این دور دکتر خادمی استاندار محترم لرستان و مهندس امیری معاونت محترم عمرانی از ما برنامه می خواستند تا ما را در اجرای آن کمک کنند، یعنی در واقع چیزی به ما تحمیل نکردند .

جوانترین چهره دور پنجم شورای اسلامی شهر خرم آباد به مبحث مهم جذب نیرو در شهرداری گریزی زد و گفت: جناب امیری معاونت عمرانی استانداری در بحث ورود و جذب نیرو در شهرداری سد محکمی بودند با تلاش وی و تیمش هیچ کسی در شهرداری جذب نشد ، کم شده اند ولی افزایش نیافته اند؛ شورای دور پنجم به جرات می توان گفت در عدم جذب نیرو بهترین دور بود.

اسماعیل رضایی به طرح تفصیلی هم ورود کرد: کارهای خوبی در این دور صورت گرفت مانند طرح تفصیلی شهر که بعد از ۷  سال با کمک مهندس امیری به سرانجام رسید ولی چند موردی از آن دارای ایراداتی است که ان شاء الله با هماهنگی بیشتری رفع خواهد شد به طور مثال: یکسری املاک مجوز ساخت تجاری یا مسکونی گرفته اند ولی در طرح تفصیلی جدید کاربری فضای سبز دارند که باید این ایرادات حتما رفع شود .

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد با بیان اینکه ساخت پل ماسور خدمت بزرگی به شهر خرم آباد است به نکته قابل تاملی اشاره کرد: انتظار داریم استاندار محترم و جناب امیری با مسئولین فرادستی مکاتبه ای داشته باشند مبنی بر اینکه خسارات ناشی از سیل و همچنین بودجه و اعتبارات عمرانی را در نیمه اول سال ابلاغ کنند زیرا همانطور که آگاه هستید اعتبارات عمرانی در نیمه دوم سال آن هم در پایان سال محقق و ابلاغ می شوند .

اسماعیل رضایی با مخاطب قرار دادن معاونت عمرانی استانداری، اذعان داشت: جناب مهندس امیری! شهرداری با این وضعیت نامناسب مالی، مطالباتی از دستگاه های دیگر دارد اگر دستگاه ها همکاری کنند و بخاطر همشهریان فقط ۵۰ درصد از این مطالبات را پرداخت نمایند خیلی از مشکلات در بحث حقوق نیروها، مزایای پرسنل و تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام و نیمه کاره به سرانجام می رسد .

این حقوقدان جوان شورای اسلامی شهر خرم آباد نیروهای شرکتی و قراردادی را هم فراموش نکرد: یکی از خواسته های بحق دوستان در شهرداری بحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی است که در شهرداری مشغول به خدمت هستند، بر اساس سابقه و تجربه شان قبلا قرار بود یک برنامه برای آنها اجرا شود ولی متاسفانه مغفول ماند و کسی پیگیر کار این عزیزان نشد؛ انتظار داریم جناب امیری تدبیری برای این نیروهای زحمتکش اندیشه شود .

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: بام جنوب شهر پاگر با تلاش های مهندس فتوحی شهردار منطقه ۳ و همکاری جناب شریفی مقدم شهردار مرکز استان و اعضای شورای شهر در دست احداث است باز هم انتظار ما این است با دستگاه های اجرایی و خدماتی مانند: برق و اداره راه پیگیری کنید تا به خاطر رفاه حال همشهریان به کمک شهرداری بیایند و بام پاگر به سرانجام خوبی برسد .

اسماعیل رضایی در پایانی ترین سخنان خود، گفت: جناب امیری! در بحث تجهیزات و امکانات آتش نشانی قطع به یقین پیگیر بوده اید و انتظار داریم که باز هم از طریق سازمان شهرداری ها پیگیری شود تا بتوانیم آتش نشانی را به تجهیزات روز دنیا مجهز کنیم .

خبرنگار : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: