پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در اظهاراتی که نشان دهنده بی اطلاعی وی از فرآیندهای تصمیم گیری است، باعث حیرت رسانه ها شد.

به گزارش تحریریه، روح اله ایزدخواه نماینده مردم تهران در سخنانی متناقض و مبهم که نشان از بی خبری وی از شیوه سیاستگذاری جریان اصلی اقتصادی کشور؛ حزب کارگزاران سازندگی و عضو برجسته آن عبدالناصر همتی به عنوان رئیس بانک مرکزی است؛ و ارتباط آن به نهادهای بین المللی دارد، با اشاره به تبعات گران کردن ارز کالاهای اساسی، اعلام کرده است، اقداماتی از جنس آزادسازی قیمت ها، قطع یارانه ها، کاهش هزینه‌های دولت، افزایش نرخ سوخت و فروش اموال دولتی در نسخه شوک درمانی از سوی صندوق بین المللی پول IMF ارائه شده است.

وی سپس گفت: اصلاحات ساختاری مقدم بر اصلاحات پولی و مالی است و تا بانک‌های خصوصی سرکش را کنترل نکنید افزایش یارانه مردم تنها باعث فقر آن‌ها می‌شود. همین جا باید از بانک مرکزی بپرسم که ماجرای اختصاص اتاق به نماینده صندوق بین المللی پول چیست و باید در این خصوص به مجلس توضیح داده شود.

این نماینده محترم مجلس نمی داند که سیاست هایی مانند ایجاد بانکهای خصوصی که مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس ششم با دور زدن رسمی شو ای نگهبان و قانون اساسی ایجاد کردند کاملا مورد حمایت صندوق بین المللی پول است.

ایشان اطلاع ندارد که اجرای سیاست های کلی اصل 44 که مورد حمایت همه بخش های نظام بوده مورد تایید صندوق بین المللی پول است و همچنین نمی داند که نرخ بهره بالا در اقتصادی به اسم مبارزه با تورم هم سیاست مورد حمایت IMF است. اگرچه سری های زمانی نشان می دهد که افزایش نرخ بهره باعث کاهش تورم نشده و حتی با یک وقفه زمانی باعث تشدید تورم شده است.

روح الله ایزدخواه اطلاع ندارد که بانک مرکزی ارتباط ارگانیک با صندوق بین المللی پول داشته و باید به سیاق 42 سال گذشته به این نهاد ذیل خزانه داری آمریکا گزارش کار بدهد و داشتن اتاق کار نماینده صندوق در بانک مرکزی یک امر طبیعی است.

جالب اینکه ایزدخواه از حذف دلار 4200 تومانی به اسم ارز کالاهای اساسی انتقاد و آنرا به دشمن نسبت می دهد، درحالیکه دولت به شدت موافق ادامه تخصیص ارز 4200 تومانی است و این نمایندگان اقتصاددان و اصولگرای مجلس یازدهم هستند که می خواهند این رانت ارزی را حذف کنند، اما لابی های منتفعین از این رانت صدها هزار میلیارد تومانی با جوسازی سنگین می خواهند در بودجه سال 1400 هم آنرا قانونی کنند.

صادق خلیلیان اقتصاددان و وزیر اسبق جهاد کشاورزی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم با آمار مستدل نشان داد که وجود رانت ارزی دلار 4200 تومانی دلیل اصلی نوسانات شدید ارزی و افزایش بی منطق قیمت دلار در بازار است که کالای مورد علاقه سیاسیون یعنی مرغ که آنرا مترادف کل اقتصاد و امنیت کشور در نظر گرفته اند! هم با قیمت دلار آزاد و معادل یک کیلو مرغ یک دلار محاسبه شده و به دست مصرف کننده می رسد.

پایان/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: