پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴
هفتمین قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت با حضور علما و اندیشمندان اهل سنت از سراسر کشور در دفتر نهاد مقام معظم رهبری زاهدان برگزار شد.
گیتی آنلاین- سلطانعلی میر در این مراسم اظهار داشت: هفتنین قیام عاشورا ازد یدگاه  اهل سنت با چهار محور اصلی در زاهدان برگزار شد.


وی افزود:  تعداد  200مقاله به دبیر خانه این همایش ارسال شده است وکه پس از داوری 80 مقاله به این همایش راه یافته است.

وی تصریح کرد: این مقالات پیرامون موضوعاتی نظیر شخصیت و فضایل امام حسین، قیام عاشورا و جامعه مدرن، الگو گیری انقلاب اسلامی از قیام عاشورا  ارائه شده است.


رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قیام امام حسین ع  مطهر آگاهی بخشی و هدایت  انسان برای تشخیص حق از باطل است و برگزاری این همایش مروج فرهنگ عاشورا در جامعه خواهد بود.

 
 مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور هم گفت: قیام عاشورا منبع ارزشمندی برای خودسازی و رشد  است که تا آخرین لحظه زندگی بشر ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام دکتر رستمی افزود: دستیابی به حیات طیبه، تربیت دینی  و خود سازی از جمله آثاری که حادثه کربلا در زندگی بشر بر جای گذاشته است. 


 وی با اشاره به اینکه،  اهمیت این نهضت عظیم در تاریخ اسلام و تشیع بر کسی پوشیده نیست ، افزود: توحید،عدالت،کرامت،خودورزی و ...از جمله مبانی تربیتی رویکرد تربیتی امام حسین (ع) است. 


وی تصریح کرد: در قیام عاشورا بر اساس آیات مباهله  چند دستگی اتفاق افتاد  و افرادیکه امام حسین ع را همراهی می کردند کم بود. 


وی ادامه داد: یزید در سال اول حکومت خود  امام حسین ع را به شهادت رساند  و در سال دوم  واقعه حره را رقم زد و در سال سوم خانه کعبه را به آتش کشید.


وی تصریح کرد: این در حالی بود که عموم مسلمانان با این رفتار و ظلم های  یزید مخالف بوده و  عده ای  هم بدنبال توجهه اقدامات او بودند. 

 
 مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: زمانی که امام حسین(ع) در بیابان سوزان کربلا در محاصره نیرو‌های ابن زیاد قرار گرفت، از او خواسته شد تا بدون هیچ گونه قید و شرطی تسلیم شود. آن حضرت وقتی چنین وضعی را مشاهده کرد، در روز عاشورا در سخنرانی‌اش فرمود: «این ناکس پسر ناکس، مرا به پذیرفتن                  یکی از دو چیز مجبور کرده است: یا جنگ کنم یا ذلت را بپذیرم و تسلیم او شوم. هیهات که ذلت را بپذیرم».وی با اشاره به اینکه یزید همواره مورد لعن قرار گرفته است، افزود:  این حادثه بیانگر اینست که امام حسین ع چگونه برای رضای خداوند از جان ، مال و همه دارایی های خود گذشت.


وی تصریح کرد: شهادت امام حسین ع یک جنایت است و پس از این شهادت، شجاعت و مردانگی امام حسین ع  بر همگان آشکار شد.

مولوی نظیر احمد سلامی هم  اظهار داشت: امام حسین ع برای جلوگیری از خروج حکومت از مسیر اصلی و انحرافاتی که در حکومت بوجود آمده بود قیام کرد.


 وی افزود: اگر این قیام نبود انحرافات و فسادهایی که در حکومت ایجاد شده بود مشروعیت پیدا می کرد.

وی تصریح کرد: در حقیقت تفاوت عمده ای بین حکومت های قبل از یزید و حکومت یزید بومود آمده بود و خدا پرستی جای خود را به مادیات و فضایلی داده بود که از کرامت انسان بدور بود.

وی بیان کرد: توجه به نیازهای مردم، خداجویی، عدالت، حفظ بیت المال در حکومت یزید کنار گذاشته شده بود و خودکامگی و تبعیض و ارزش های یر اخلاقی در این حکومت موج می زد.

نماینده اهل سنت در مجلس گفت:  از جمله فضایل اخلاقی امام حسین علیه‌السّلام ، روح پاک و معنویت آن حضرت بود،ایشان لحظه‌ای از یاد خدا غافل نمی‌شد و بخش اعظم اوقاتش را به عبادت پروردگار و ذکر دعا و قرائت قرآن می‌گذرانید.

سلامی افزود:  با گذشت 1400سال هنوز هم پیام امام حسین ع  جهانی، آرمان‏هایش زنده، است و همگان به عنوان الگو از مکتب امام حسین ع  بهره برداری می کنند.

 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: