پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
امام جمعه زاهدان گفت: قیام امام حسین (ع) که نماد تشخیص حق از باطل است، هر سال درس جدیدی به جهانیان و اوضاع آشفته‌ی آن می‌دهد.گیتی آنلاین - حجت الاسلام مهامی در هفتمین همایش قیام امام حسین از دیدگاه اهل سنت که در سالن اجتماعات نهاد رهبری در اهل سنت برگزار شد، اظهار داشت: مکتب عاشورا قیام امام حسین (ع) هر سال درس جدیدی برای جهانیان و اوضاع آشفته‌ی  آن که هیچ بشری از آن در امان نیست، دارد.

وی افزود: درسهای عاشورا درسهایی جامع و  جهانی  است  که نمود این درسها امربه معروف نهی از منکر،  عمل به سیره پیامبر اکرم،  اصلاح امت، احیا سیره نبوی، مبارزه با ظلم فساد است.

وی تصریح کرد: صبر مقاومت و از خود گذشتگی  پیامی به همه جوامع  است تا بدانند که خون بر شمشیر پیروز  و بیداری اسلامی نیز سر منشا  مبارزه با ظلم و استکبار است. 


وی ادامه داد: امام حسین ع  نه تنها در جامعه اسلامی  به عنوان یک رهبر هدایتگر در بین مسلمانان  بلکه در میان غیر مسلمان هم  پرتو افکنی می کند.

امام جمعه زاهدان گفت: بسیاری از مبارزان علیه ظلم از امام حسین ع درس گرفتند و از او به عنوان یک الگو یاد می کنند. 

حجت الاسلام مهامی افزود: قیام عاشورا درسها و پیامهایی را برای جامعه اسلانی  و بشریت ارائه کرد که از طریق آنها می توان وحدت در جامعه را تحکیم بخشید و جامعه را به سوی پیشرفت و تعالی هدایت کرد.


وی تصریح کرد: تاثیر حادثه عاشورا در طول تاریخ در جوامعی که قیام عاشورا را ارج نهادند دیده شده  و مردم ایران هم از این فرهنگ غنی بهره برداری کردند و در رکاب امام خمینی در برابر ظلم طاغوتیان ایستادگی کردند و به جهانیان ثابت کردند که مقاومت و صبوری و عزت را از قیام عاشورا بدست آورده اند.


وی تصریح کرد: امروز  جبهه مقاومت و اعم از شیعه و سنی در کشورهای مختلف به تاسی از قیام امام حسین ع در برابر ظلم ایستاده اند و  ایران،  افغانستان عراق، فلسطین و یمن بنیاگذاران  مقاومت در منطقه هستند.


وی بیان کرد: در گام دوم انقلاب باید به  اهداف انقلاب و تحکیم و فرهنگ عاشورا  و بازیابی قدرت و شوکت اسلامی مد نظر قرار گیردتا  دلهای پاک و جانهای تشنه  غرب خسته و بدنبال دین و اسلام هستند با معنویت و فرهنگ عاشورا ارتباط برقرار کنند و در این مسیر هدایت پیدا کنند.

وی بیان کرد: لازم است ازهمه ظرفیتها از جمله نخبگان، اندیشمندان، بانوان و هر ابزاری نظیر رسانه ها،فضای مجازی و هنر  که می تواند مروج دین باشد باید استفاده کنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: