پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
یکصد و سی و ششمین جلسه رسمی و عادی شورای اسلامی شهر خرم آباد با پخش قسمت هایی از برنامه پژواک که در مورخه ۳۰ بهمن ۹۹ از شبکه استانی افلاک لرستان پخش شد، آغاز گردید.
رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به تصاویر پخش شده از انتقادات مردم و نارضایتی شهروندان نسبت به عملکرد مدیریت شهری در حوزه آسفالت و پیاده روهای شهر خرم آباد به وظیفه نظارتی شورا اشاره کرد و گفت:وظیفه شورا نظارت است و این امر به وسیله تذکرهای شفاهی و کتبی بارها و بارها در موارد مختلف صورت گرفته .ما میخواهیم قبل از اینکه مسائل و مشکلات را مردم خودشان ببینند و رسانه ای کنند ناهنجاریها و معضلات شهری را در درون مجموعه حل کنیم و مدیریت شهری برای سالهای آینده این مسائل را برطرف کند.

 اولویت شورای پنجم در اجرای کارهای عمرانی دفع آب‌های سطحی بوده و هست.

 رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در یکصد و سی و ششمین جلسه شورا که با موضوع بررسی مشکلات مربوط به بارندگی‌های اخیر و آب‌گرفتگی‌های معابر برگزار شد گفت: اولویت شورای پنجم در اجرای کارهای عمرانی مربوط به دفع آب‌های سطحی بوده و هست.

 رستم کوشکی بیان کرد: هرچند بارها جلسات شورا به این موضوع اختصاص داده شده  اما؛ متأسفانه به واسطه اتفاقات تلخی که به محض بارش باران ووقوع سیل درچند روز اخیر در سطح شهر افتاد ناگزیر به برگزاری این جلسه شدیم.

 کوشکی به تعدّد جلسات برگزار شده در این راستا اشاره کرد وگفت: هرچند در این جلسات یادآوری شده که مسائل ومشکلات رفع شود اما متاسفانه رفع نشده است. 
رئیس شورای اسلامی شهر خرم اباد بیان کرد: کلنگ زنی سکوی استقبال از ورزشکاران در میدان دانشجو بعد از گذشت چهارماه، گلایه امام جمعه از مدیریت شهری برای دومین بار، آسفالت نامناسب وناعادلانه شهر خرم آباد، فروش آهن آلات  فضای سبز، مشکلات مربوط به دفع آبهای سطحی،  تعلل در راه اندازی نضهت برای نظافت شهر،، تکمیل نشدن سراب شهوا، مستمر نبودن نهضت اسفالت و...از جمله مواردی هستند که با وجود تذکرات و جلسات فراوان در خصوص آنها  هنوز اقدامی نشده  این در حالی است که اگر برنامه مدیریت شهری درست باشد  مشکلات رفع خواهند شد.

رستم کوشکی گفت:ما مشکلات زیادی داریم که از گذشته به ارث مانده ولی هم اکنون مشکلات فراتر از آن چیزی است که انتظار داریم. تاخیر در حقوق کارکنان فضای سبز، وتنظیف،نرسیدن گزارش عملکرد شهرداران بصورت مکتوب و ارائه به شورا،فقدان اولویت آسفالت بر روی معابر وکوچه های خاکی شهر،عدم ارائه گزارش درآمدهای شهرداری طی ۶ ماه گذشته و... اینها نیز از مواردی هستند که در خصوص اجرای آنها چیزی ندیده ایم.

کوشکی به تعطیلی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اشاره کرد و گفت: دانشگاه یک مرکز علمی است .اگر با مدیر دانشگاه مشکل دارید اورا برکنار کنید چرا باید تنها مرکز علمی شهرداری را تعطیل کنید آنهم بدون اطلاع قبلی؟
باید حداقل با اجازه و اطلاع اعضاء شورای اسلامی شهر این کار صورت میگرفت. کمترین نتیجه و ماحصل دانشگاه شهرداری فارغ التحصیلی تعداد بسیاری از نیروهای شهرداری در این مجموعه علمی بود که نفع این موضوع نهایتا برای شهرداری در راستای ارتقاء سطح علمی کارکنانش بود.

مغایرت طرح تفضیلی 

رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مغایرت طرح تفضیلی شهر خرم‌آباد گفت روزانه دهها نفر مراجعه‌کننده داریم که با این مشکل مواجهه شده اند.  برخی از شهروندان سال گذشته مجوز ساخت گرفته اند اما امسال همان مجوز معبر عمومی یا فضای سبز شده که این کاملاً نگران‌کننده است. طرح تفضیلی یک طرح جامع و فراگیر است که باتوجه به شرایط و موقعیت شهر و مردم تصمیم گیری می‌شود بعد از سالها این طرح تصویب شد و وجود این مشکلات و مغایرتها شایسته نیست.

 نهضت آسفالت  به تبلیغ برخی از اعضاء شورای شهر تبدیل شده است

  رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به اینکه آسفالت یک خط در میان کوچه ها در شهرخرم آباد، به یک دغدغه  و نگرانی تبدیل شده گفت: الان هر کوچه ای که آسفالت می شود، مردم می گویند؛ حتماً فلان عضو شورای شهر که قرار است برای شورای بعد هم کاندید بشود، در حال تبلیغ است!
بعد کوچه بغل دستی اش آسفالت نمی شود، چون بی کس هستند...»

 کوشکی در همین راستا گفت:
«هرکس برای خودش یک تصمیم می گیرد! الان بکش بکش است و آن عضو شورایی که ارتباطش با مدیران شهرداری مناسب و حسنه است، می تواند آسفالت را به محله هایی که دوست دارد ببرد...
در صورتیکه اگر برنامه مدیریت شهری مناسب باشد، با برنامه ریزی های صورت گرفته از قبل ، کوچه ها برای آسفالت مشخص خواهند شد!»

رستم کوشکی با اشاره به عدم حضور شهردار خرم آباد در جلسات شورا افزود:شهردار خرم آباد در هرجلسه ای که با حضور هر مدیری در شهر خرم آباد برگزار شود حضور دارد الا جلسات رسمی شورای شهر که حضورشان واجب و ضروریست.براستی علت این موضوع چیست؟
فقط این را بگویم که هیچ عضوی از شورای شهر برای خودش تلاش نمیکند .ما در شورای اسلامی شهر هم به اقدامات خوب و مثبت توجه میکنیم و هم به مسایل و مشکلاتی که وجود دارد.جلسه گذشته در همین سالن از مهندس صادقی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی بخاطر موضوع تحقق اعتبارات سیل تقدیر کردیم و امروز بخاطر وضعیت نامناسب آسفالت معابر از ایشان گلایه میکنیم ؛همانطور که از تلاشهای شهرداران مناطق ۱ و ۳ بخاطر پرداخت بموقع حقوق کارکنان و انجام کارهای عمرانی قدردانی میکنیم.

هرزمان بنده به شهردار انتقاد کردم ایشان به جای رفع مواردی که مورد نقد بنده بود با تعدادی از افراد شاغل در شهرداری برخورد کرد. به عنوان مثال اگر کارگری مشکل کاری داشته باشد و از بنده خواستار پیگیری شود چنانچه اینجانب به شهردار متذکر شوم باید منتظر اخراج آن کارگر باشم. وقتی مدیر ارشد شهر این نگاه را داشته باشد چگونه میتوان توقع مدیریتی در شان مردم این شهر را داشت و انتظار داشت که مشکلات مردم مرتفع گردد؟

روابط عمومی شورای اسلامی شهر خرم آباد
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: