پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
چین پس از 8 سال تلاش در نبرد سخت فقرزدایی به دستآوردهای بزرگی رسیده و حدود 100 میلیون نفر از جمعیت خود را از فقر مطلق نجات داده و توانسته 10 سال زودتر از زمان تعیین شده در برنامه فقرزدایی مربوط به توسعه پایدار سازمان ملل به این هدف برسد و رفاه نسبی را برای همه مردم خود محقق کند.

شی جین پینگ رهبر چین اعلام کرد که در راه رسیدن به هدف ایجاد همه جانبه جامعه ای با رفاه نسبی، هیچ فردی نباید جا بماند. وی در رویدادهای گوناگون راجع به فقرزدایی و کمک به فقیران سخنان هایی را ایراد کرده است.

رهبر چین در 26 نوامبر سال 2013 امور فقرزدایی را به فرایند "کوبیدن میخ" تشبیه کرد گفت: نتیجه گرفتن در یک کار مثل کوبیدن میخ است که باید ضربه به ضربه و قدم به قدم انجام شود؛ برای تحقق هدف نیز باید روحیه سختکوشی در شما وجود داشته باشد.

20 ژوئیه سال 2016، رهبر چین در نشست فقرزدایی مناطق شرقی و غربی چین بر ارتقای هوش مردم و توانمندسازی آنها در فقرزدایی تأکید کرد.

شی جین پینگ در ماه نوامبر سال 2013 و هنگام بازدید از روستاهای فقیر استان هونان در جنوب چین برای نخستین بار مفهوم "فقرزدایی هدفمند" را مطرح کرد و در ماه نوامبر سال 2015 تأکید کرد که باید بر اساس وضعیت جمعیت و جغرافیای مناطق فقیر، تدابیر ویژه و شایسته برای این مناطق در پیش گرفته شود.

رییس جمهور چین همچنین در رویدادهای مختلف با اشاره به لزوم هدفمند بودن فقرزدایی، بر کمک و حمایت مناطق توسعه یافته کشور از مناطق فقیر و سختکوشی برای برطرف کردن مشکلات در مناطق بسیار فقیر تأکید کرد.

تحقق هدف فقرزدایی چین پایان کار نیست بلکه سرآغازی برای تلاش در جهت رسیدن به زندگی بهتر است. رییس جمهور چین در این باره گفت: "راه ما طولانی و وظیفه ما سنگین است. در این مسیر ما نباید به استراحت فکر کنیم. تنها با روحیه تزلزل ناپذیر، سختکوشی و پایبندی بر اهدافمان می توانیم عملکردی شایسته در عصر کنونی داشته باشیم و مردم را از خود ناامید نکنیم."

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: