پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۷
سیل تقدیرها به سمت سعید فتوحی روانه شد
14 ارديبهشت ۱۳۹۹ بود که اخبار شهر حکایت از آن داشت سعید فتوحی بار دیگر سکان مدیریت شهرداری منطقه 3 را در دستان پاک و پرتوانش گرفته و این خبر مسرت بخش موجب دلگرمی اهالی جنوب شهر شد .
خوب بخاطر دارم در پیامی برای عرض تبریک نگاشتم: 
جناب آقای مهندس سعید فتوحی
انتصاب بجا و شایسته شما به عنوان مدیر شهرداری منطقه ۳ خرم آباد موجب شادی و دلگرمی اهالی جنوب شهر خرم آباد گردید .
جناب مهندس سعید فتوحی 
از درگاه ایزدمنان ، خداوند مهربانی ها و عاطفه ها برای شما برادر ارزشی و ارجمند توفیقات روز افزون همراه با تندرستی و سربلندی آرزومندم ‌‌.
و یکان یکان سوابق تحصیلی مهندس فتوحی را برشمردم:
-کارشناس عمران 
-کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری 
-مدرس دانشگاه 
-دارای مقالات متعدد چاپ شده در مجلات علمی ، سمینارها و کنفرانس ها:
-نقش شوراهای اسلامی شهر در توسعه و مدیریت شهری 
-بررسی دلایل عدم مشارکت شهروندان باشهرداری خرم آباد 
-تحلیل میزان مشارکت شهروندان در اقدامات شهرداری خرم آباد 
-نقش سیستم حمل ونقل هوشمند در کاهش  ترافیک-
-ارائه الگوی شهر ایمن با رویکرد پدافند غیرعامل

-و...) سپس نوبت به بیان سوابق شغلی رسید: معاون اداری و مالی شهرداری خرم آباد، معاون فنی و عمرانی شهرداری خرم آباد ، شهردار منطقه سه خرم آباد ، شهردار بیرانشهر، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری خرم آباد، مدیر سرمایه‌گذاری ومشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد، مدیر امور عمرانی شهرداری خرم آباد ، مدیر کارخانجات شن و ماسه و آسفالت شهرداری خرم آباد، رئیس هیئت مدیره سازمان آمار و فناوری شهرداری خرم آباد ، رئیس هیئت مدیره سازمان عمران شهرداری خرم آباد 
،عضو و دبیر شورای عالی سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد 
،رئیس کمیسیون تخصصی سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد .
و پس از گذشت چند ماه کاری کوتاه به سراغش رفتیم و باب گفت و گو را باز کردیم؛ این مدیر جوان و محجوب در ابتدا بیان داشت: پروژه  پارک صخره‌ای طیب به مساحت 5/2 هکتار که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از پروژه های فعال ماست و تاکنون بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن هزینه شده .
 
وی به پارک صخره‌ای بهارهم گریزی زد: پارک صخره‌ای بهار حد فاصل قاضی آباد و پشته حسین آباد است که هم اهالی پشته حسین آباد و هم اهالی قاضی‌آباد می توانند از آن استفاده کنند به مساحت 5/1 هکتار می باشد و فاز اول آن به بهره برداری رسیده ان شاء ا... فاز دو آن نیز به زودی تکمیل خواهد شد؛ تاکنون هم بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
 
سعید فتوحی اصلاح هندسی پیچ انتهای پشته حسین آباد همان خیابان طیب به سمت قبرستان سرابیاس که متاسفانه سالها باعث تصادفات بسیاری در آن محدوده شده و به صورت پرتگاه بود را هم از نظر گذراند و گفت: دستگاه پیکور( بیل مکانیکی زنجیردار) در آنجا فعالیت می‌کند و به دو مسیر رفت و برگشت با بلواری در وسط تبدیل شده و پایین دست هم در حال سنگکاری هستیم.
 
این مدیر باانگیزه و پرانرژی با اشاره به احداث پارک بانوان در گلدشت شرقی به مساحت 6هزار و 600متر مربع، از پروژه مهم و عظیم احداث پارک کوهستانی پاگر نیز گفت: پارک کوهستانی پاگر ۴۵ هکتار است که راهشکافی آن انجام گرفته و اکنون پیمانکار در حال ساخت سکوها و نصب آلاچیق می باشد و تقریباً آب آن هم توسط سازمان فضای سبز تا دامنه تپه آمده و اکنون هم در حال ساخت برکه و دیوار حائل آن هستیم ان شاءا... قصد داریم ترانس برق و تیرهای چراغ و یک اِلمان در آنجا نصب شود که در مرحله بررسی و کارشناسی آن می باشیم.

مدیر جوان ولی باتجربه شهرداری منطقه 3 خرم آباد اظهار داشت: دوربرگردان ارتش در بلوار بهارستان را احداث کرده ایم و اکنون با همکاری ارتش در حال ساخت اِلمان شهدای ارتش هستیم که این دوربرگردان کار بسیار نیک و بجایی جهت سهولت تردد مردم است و همچنین در طی این مدت، دوربرگردان ایران زمین غربی را احداث نمودیم و به زودی دوربرگردان مقابل اداره راهداری استان را ایجاد می کنیم زیرا آن نقطه بسیار حادثه خیز است وغالب تصادفات در آنجا رخ می دهد.

 پروژه دیگر سعید فتوحی احداث ساختمان شهرداری منطقه تحت امرش است که در این رابطه گفت: درابتدا مقرر شد ساختمان شهرداری منطقه 3 به صورت امانی ساخته شود ولی با توجه به نوسانات قیمت میلگرد هیچ شرکت کننده ای نداشت و به اجبار به مناقصه گذاشتیم و پیمانکار الحمدا... مشخص و زمین سه روز قبل به وی واگذار شد.

وی به احداث پارک یاس در محدوده کوره آجرپزی به مساحت یک هکتار اشاره کرد و سپس در راستای دفع آبهای سطحی محله کریم خان زند، اذعان داشت: سالهاست در این منطقه هنگام بارندگی آب های آرتین، پشت مخابرات و کریم‌خان باعث آبگرفتگی معابرو مشکلاتی برای همشهریان می شود که اکنون از میدان کریم خان به سمت خیابان باباطاهر کار جدولگذاری را شروع کرده ایم و روند پروژه هم به خوبی در حال پیشرفت فیزیکی است.

فتوحی با بیان اینکه پیست دوچرخه سواری چهارباغ گلدشت شرقی را به اتمام رسانده گریزی به پروژه های گلدشت غربی زد وخاطرنشان ساخت: پارک باستانی چغا خندق 5/2 هکتار است که طراحی آن توسط مشاور انجام و مجوزهای لازم اخذ شده و به مرحله مناقصه رفت ولی متاسفانه معارض محلی دارد که کار ما را با رکود مواجه ساخته ؛ همچنین پروژه احداث پارک اسبستان را داریم، متاسفانه اسبستان تنها محله‌ای است در سطح منطقه 3 که فاقد پارک و فضای سبز می باشد ؛16هزار مترمربع جهت پارک محله ای در نظر گرفته شده که با کمال تاسف آنجا هم معارضین اجازه کار به ما نمی دهند و در حال مرتفع کردن مشکلات آن هستیم.

اصلاح هندسی و مبلمان شهری میادین از دیگر پروژه های شهردار منطقه 3 خرم آباد است که در این رابطه تشریح کرد: اصلاح هندسی میدان فردوسی در گلدشت شرقی به طور کامل تکمیل شده و به زودی وارد اصلاح میدان آرش خواهیم شد.
 
 وی با اشاره به آسفالت سطح منطقه ماسور تصریح نمود: کوچه و معابر فراوانی در سطح منطقه ۳ آسفالت شده و هدف ما بیشتر توجه به محله باقدمت ماسور است، اکنون نیز با توکل بر خداوند در حال آسفالت معابر دیگری در سطح جنوب شهرهستیم 
شهردار منطقه 3 خرم آباد از تعمیر تمام پمپ های زیرگذرها و روشنایی پارکها با هزینه ای به مبلغ یک میلیارد تومان سخن گفت و سپس ویرانی های سیل فروردین 98 را یادآورشد: با توجه به سیلاب سهمگین 98 و مشکلات بسیاری که ایجاد کرد بلوار ساحلی از پل حاجی تا پل صفوی را کاملا از بین برده بود بنابراین در آن محدوده، بلوار جدید احداث وسنگ فرش کردیم و جدولگذاری هم شد وکاشت چمن آن توسط همکاران زحمتکش شهرداری منطقه سه انجام پذیرفت علاوه بر آن سنگفرش مقابل درب مسجد النبی(ص) شمشیرآباد را نیز انجام داده ایم، در نظراست برای محله حاشیه نشین و کم برخوردار کوی علی آباد گام های محکم تری برداریم. 

وی گفت: احداث سرویس بهداشتی با 13چشمه در پارک شریعتی یکی دیگر از کارهای ماست که با محوطه سازی آن بالغ بر 800 میلیون تومان هزینه داشته است.
وصف پروژه های سعید فتوحی در جنوب شهر با تلاش رسانه مردمی "چی دا " در خرم آباد پیچید و نگاه محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد و رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر و دیگر اعضای شورا را به سمت سعید فتوحی کشاند که جا دارد در همین جا از زحمات مهندس سجاد بابایی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر غافل نشویم و به پاس تلاش های دلسوزانه اش تقدیری از وی داشته باشیم . 
در بازدیدی که رستم کوشکی از پروژه های سعید فتوحی در سطح منطقه جنوب داشت بویژه با دیدن بام جنوب شهر پاگر، مهندس فتوحی را لایق و شایسته تقدیر دانست و در اولین جلسه ای که در صحن علنی برگزار شد با اهداء لوح از زحماتش سپاسگزاری کرد.

در متن این لوح آمده:
جناب آقای مهندس سعید فتوحی 
مدیر محترم شهرداری منطقه سه خرم آباد 
بی شک عرصه ی مدیریت شهری یکی از حساس ترین و شایسته ترین عرصه های خدمت صادقانه به جامعه شهروندی می باشد .
بشکرانه توفیق و به پاسداشت همت وثیق جنابعالی در اعمال مدیریت و اجرای بهینه ی امور شهرداری، حاکمیت نظم و انضباط بر مجموعه ی تحت امر ، حسن خلق، تعامل سازنده با کارمندان ، جدیت و قاطعیت در امور و رشد و پیشرفت پروژه های عمرانی سطح منطقه، این لوح تقدیر تقدیم حضور ارجمندتان می گردد .
ضمن آرزوی تداوم این روند، از ایزد منان کامیابی، تندرستی و موفقیت را برای جنابعالی خواهانم .
امید است با استعانت از درگاه الهی به موفقیت های روز افزون دست یابید.
رستم کوشکی 
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد

 سپس رستم کوشکی دریکصد و سی و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد با دستور کار بررسی نامه های وارده، که در صحن علنی برگزار شد رضایتمندی خود و همکارانش را از مدیریت شهری به عمل آورد و گفت: این روزها از عملکرد مدیریت شهری رضایت داریم .

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد این روزهای مدیریت شهری، تشریح کرد: باید زحمات را دید و تلاش ها را پاس داشت و در کنار آن از نواقص هم انتقاد نمود؛ این روزها مدیریت شهری بطور جّد در تلاش و کوشش است؛ مناطق سه گانه و سازمان های تابعه را از هر زاویه که نگاه می‌کنید با توجه به نزدیک شدن به پایان سال به شکل‌های مختلف تلاش می‌کنند تا با سربلندی جوابگوی نیازهای مردم باشند، ما هم به سهم خود از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر می کنیم .

رستم کوشکی ضمن تقدیر دوباره از زحمات دلسوزانه سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ خرم آباد، یادآور شد: خوشحالیم تلاش‌هایی از نوع تلاش های مهندس فتوحی می‌بینیم و امید داریم این روند ادامه داشته باشد.
پس از تقدیرات رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد این بار تلاش های سعید فتوحی مورد توجه ویژه هیئت امناء مسجد امام علی (ع)، فرمانده پایگاه بسیج شهید مظفر فراشی زاده و شورای معتمد محله پشته حسین آباد و جمعی از روحانیون و اهالی پشته حسین آباد قرار گرفت، طی برنامه ای که در مسجد امام علی (ع) ترتیب داده بودند با اهداء لوح از زحمات فتوحی تقدیر به عمل آوردند.

در این لوح آمده:
جناب آقای مهندس سعید فتوحی 
شهردار محترم و مردمی منطقه ۳ خرم آباد 

 اندیشه تلاش خدمتگزاران صدیق ایران اسلامی هیچ گاه از یادها نخواهد رفت و مردم محله پشته حسین آباد شاهد خدمات ارزشمند و ماندگار حضرتعالی در این محله می باشند .خداوند را شاکریم که با تدبیر ، حمایت و دستورات خوب جنابعالی شاهد رشد و پیشرفت در اجرای بهتر طرح ها در این محله بوده ایم .

درود بر اندیشه و همت بلندتان که رضایت خالق و مخلوق را بهمراه داشته است ؛ در نهایت امتنان با تقدیم این لوح از زحمات شبانه روزی حضرتعالی سپاسگزاریم و از خداوند سبحان برای شما سلامتی ، موفقیت و استمرار خدمتگزاری به مردم انقلابی این محله را مسئلت داریم .
هیئت امناء مسجد امام علی (ع) / فرمانده پایگاه مقاومت بسیج (شهید مظفر فراشی زاده)
/شورای معتمد محله پشته حسین آباد.

سپس اخباری با تیترعزیز خدا می آید؛

 تمام فضای رسانه ای استان لرستان و سطح کشور را فرا گرفت. خبرحاکی از این بود که پیکر مطهر تکاور شهید عزیزا... بهاروند پس از 36 سال دوری از وطن به زادگاهش برمی گردد و در قبرستان پاگر تشییع و تدفین خواهد شد .

قبرستان پاگر همان قبرستانی که در حوزه مدیریتی سعید فتوحی بود ؛ این بار چشم ها باز به فتوحی دوخته شد تا تمهیداتش را در این رابطه ببینند .

این مدیر لایق تقدیر، وقت را تلف نکرد و شروع به نخاله برداری های مسیر قبرستان کرد همان نخاله هایی که عده ای از شهروندان در کمال بی فرهنگی تام در مسیرها می ریزند، نخاله برداری تمام شد و به شن کوبی مسیر پرداخت بیش از 20 بنر اطلاع رسانی در سطح منطقه نصب و مسیرقبرستان  تا مزار شریف شهید عزیزا... بهاروند را با پرچم مقدس ایران اسلامی مزین ساخت.

علاوه بر بهسازی قبرستان فاطمیه ماسور(پاگر) ، تنظیف خیابان های منتهی به محل تدفین و نصب جایگاه استقبال از پیکر مطهر شهید از کارهایی است که جهت هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم تشییع شهید عزیزا... بهاروند توسط شهرداری منطقه ۳ به مدیریت سعید فتوحی انجام پذیرفت.

فردای همان روزعلی نظری مسئول هیئت محبین امام حسن مجتبی(ع) و بنده حقیر مریم نظری مدیر مسئول هفته نامه " چی دا " از زحمات سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ خرم آباد جهت بهسازی قبرستان پاگر و هر چه باشکوهتر برگزار نمودن مراسم تشییع پیکر مطهر تکاور شهید عزیزا... بهاروند به نیابت از خانواده های معزز شاهد و دلسوزان فرهنگی با اهداء لوح ، تقدیر نمودیم.

در متن لوح سپاس این برادر و خواهر فرهنگی آمده:
بسم رب الشهدا و صدیقین
امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست  امام خامنه ای (مدظله العالی ) 
مهندس سعید فتوحی 
شهردار محترم منطقه ۳ خرم آباد 

چه غرور آفرینند عزیزانی که در کمال صداقت و درستکاری بهترین سالهای عمر خود را در سنگر خدمت می گذرانند .
این چند روزی که عطر بازگشت غرورآفرین پیکر مطهر شهید تکاور عزیزا... بهاروند پس از ۳۶ سال دوری از زادگاهش در شهر خرم آباد پیچید؛ همه عزیزان دست به دست هم دادند تا مراسمی باشکوه برگزار گردد، لذا بهسازی و زیرسازی  قبرستان پاگر، پاکسازی و تنظیف خیابان های منتهی به محل تشییع و تدفین این شهید  والامقام در دستور کار حضرتعالی و عوامل دلسوز شهرداری منطقه ۳ قرار گرفت و با تلاش های بی دریغ شما بار دیگر شهرداری خرم آباد در ادای احترام به مقام شامخ شهدا و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران حضوری پررنگ از خود به نمایش گذاشت .
در همین راستا بر خود لازم می دانیم از تلاش و کوشش شما شهردار مردمی منطقه ۳ خرم آباد صمیمانه تقدیر و تشکر نمائیم. 
امید است در سایه عنایات ایزد منان  موفق و موید باشید .
علی نظری 
مسئول هیئت محبین امام حسن مجتبی (ع) 
مریم نظری 
مدیرمسئول هفته نامه چی دا

سپس تقدیر روحانی و امام جماعت جنوب شهر خرم آباد از شهردار منطقه ۳ تیتر خبرگزاری ها و مطبوعات استان شد.
حجت الاسلام والمسلمین روح ا... دریکوند از روحانیون محله جنوب شهر، از زحمات سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ خرم آباد تقدیر بعمل آورد .
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا روح ا... دریکوند به گفته خود، واجب و لازم دانست که به نیابت از خانواده های معزز شهدا بالاخص خانواده معظم شهید تکاور عزیزا... بهاروند به محل خدمت مهندس سعید فتوحی رفته و از زحمات وی تقدیر و تشکر بعمل آورد. 
در این دیدار، روح ا... طالبوند از خیّرین و فعالین فرهنگی محله ده محسن؛ حجت الاسلام والمسلمین روح ا... دریکوند را همراهی نمود.

پس از این زحمات نوبت به برگزاری ملاقات مردمی محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد در منطقه ۳ رسید و شنبه ۱۸ بهمن ماه مطابق معمول، اولین روزهفته به مردم اختصاص یافت و ملاقات و دیدار مردمی محمد شریفی مقدم اینبار در شهرداری منطقه ۳ برگزار شد .

رسانه ها در این راستا نوشتند: محمد شریفی مقدم در این دیدار سه ساعته، پای درد دل و مشکلات اربابان رجوع که بخشی از آنها را پیمانکاران طلبکار از شهرداری تشکیل می داد، نشست و ضمن بررسی مشکلات آنها دستورات لازم را جهت تسریع در اموراتشان صادر کرد.
باز هم شهردار خرم آباد بود و به گفته خود سعید القاصی مهر رئیس بازرسی وی را همراهی می کرد تا در لیست خود نام کارمندان خاطی را ذکر کند .
در شهرداری منطقه ۳ به ریاست سعید فتوحی شهردار جوان و باانگیزه، لیست سعید القاصی مهر رئیس بازرسی شهرداری با شکایت ارباب رجوعی به دلیل برخورد نامناسب، نام یکی از پرسنل شهرداری منطقه ۳ را در خود جای داد و به دستور اکید شریفی مقدم شهردار خرم آباد به کمیته انضباطی معرفی شد .
در پایان این دیدار، محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های ستودنی و عمرانی سعید فتوحی شهردار پرانرژی منطقه ۳، به قصد تجلیل از بانوان همکار در مناطق سه گانه ، سازمان های تابعه و شورای اسلامی شهر بمناسبت بزرگداشت روز زن و مقام مادر؛ جنوب شهر خرم آباد را به مقصد سالن جلسات شهرداری مرکزی ترک کرد .
تاکنون سعید فتوحی مورد تقدیر قرار می گرفت ولی این بار حاج سعید تصمیم گرفت بمناسبت روز مادر و گرامیداشت هفته مقام زن از بانوان شاغل در شهرداری منطقه سه تجلیل به عمل آورد.
این مراسم با حضور حجت الاسلام روح ا... دریکوند فعال فرهنگی_اجتماعی، خانم زهرا نظری نائب رئیس شورای اسلامی شهر در شهرداری منطقه سه برگزار شد.

حجت الاسلام روح ا... دریکوند ضمن تبریک این روز به بانوان شاغل در این شهرداری، به مقام شاخص حضرت فاطمه زهرا (س) و ویژگی های آن حضرت و توانایی بانوان در جامعه‌ اسلام اشاره کرد.

مهندس فتوحی، شهردار منطقه ۳ نیز با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا «س» و روز مادر و هفته زن، از بانوان حاضر در جلسه تقدیر و تشکر به عمل آورد.
وی بیان داشت: بانوان شاغل در شهرداری جدا از وظیفه مادری و تربیت فرزندان توانستند به خوبی در بخش های مختلف اداری و حتی مدیریت واحدها نقش خود را به خوبی ایفاء نمایند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهرنیز ضمن تبریک این روز به بیان نقش و جایگاه زنان در جامعه پرداخت.
زهرا نظری گفت: حضور ارزشمند بانوان در جامعه حائز اهمیت است و بانوان با الگو گرفتن از حضرت زهرا می‌توانند حضور خود را در جامعه به خوبی نمایان سازند.
تنها بانوی عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد اذعان داشت: میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا فرصتی بود تا از زحمات بانوان گرامی تقدیر نمائیم.

سعید فتوحی شهردار مردمی و باانگیزه منطقه ۳ خرم آباد که شایسته و لایق بهترین تقدیرهاست حدود 10ماهی است با تحویل گرفتن بیش از ۴۳ میلیارد تومان بدهی تصدی شهرداری منطقه ۳ خرم آباد را عهده دار شده، الگویی مناسب برای دیگر مدیران است تا بدانند با مدیریت صحیح و میدانی می توان با دست خالی تحول آفرین بود .

گزارش : مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: