پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
صبح روز پنجشنبه ۲۵ فوریه ۷ اسفند، نشست جمع بندی و تجلیل فقرزدایی سراسر چین با حضور مقامات بلندپایه کشور در پکن برگزار شد.

پس از برگزاری هجدمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، این کشور به گسترده ترین نبرد فقرزدایی در تاریخ بشر پرداخته است و با تلاش ۸ ساله، ۸۳۲ شهرستان و ۱۲۸ هزار روستای فقیر با حدود ۱۰۰ میلیون جمعیت از فقر رهایی یافتند که معجزه ای در تاریخ فقرزدایی بشر به شمار می رود.

به این ترتیب، چین با موفقیت، مساله فقر مطلق و منطقه ای را حل کرده و ۱۰ سال زودتر از زمان تعیین شده فقرزدایی در برنامه توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ سازمان ملل را تحقق بخشیده است.

شی جین پینگ در مراسم اعطای جوایز هدف فقرزدایی اعلام کرد که با تلاش مشترک حزب و مردم در آستانه صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین، این کشور در نبرد با فقر مطلق به پیروزی کامل رسیده است.

وی اظهار داشت که فقر سوسیالیسم نیست. اگر مناطق فقیر برای مدت  طولانی در فقر بمانند، وضعیت فقرا برای مدت طولاتی  تغییر نکند، سطح زندگی مردم نیز برای مدت طولانی تغییر چشمگیری نیافته و بهبود نمی یابد، این برتری سیستم سوسیالیستی چین را منعکس نمی کند و نیز سوسیالیسم نیست.

از هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، حزب کمونیست چین فقرزدایی را در موقعیت برجسته ای در حکومت خود قرار داده و همه فقیران روستایی را از فقر خارج کرده است، در این راستا به طور متوسط سالانه بیش از ۱۰ میلیون نفر از فقر خارج شده اند  که به این ترتیب معادل جمعیت یک کشور متوسط از فقر خارج می شود. توسعه اقتصادی و اجتماعی مناطق رهایی یافته از فقر تغییرات بزرگی داشته است. تمام افراد فقیر که ثبت نام شده  بودند، اکنون هیچ نگرانی در مورد غذا و پوشاک ندارند. تحصیل اجباری، مراقبت های پزشکی اساسی، ایمنی مسکن و آب آشامیدنی کاملا محقق شده است. درآمد خالص سرانه از ۲ هزار و ۹۸۲ یوان در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۱۰ هزار و ۷۴۰ یوان در سال ۲۰۲۰ تغییر کرد و سالانه ۲۹٫۲  درصد افزایش یافت که به این ترتیب توانایی رهایی از فقر به طور مداوم بهبود می یابد. خانه های فرسوده ۷٫۹ میلیون خانوار و ۲۵ میلیون و ۶۸۰ هزار نفر فقیر نوسازی شد. ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار  کیلومتر راه روستایی ساخته یا بازسازی شده و ۳۵ هزار کیلومتر خط آهن افزوده شده است. نسبت اطمینان از شبکه های برق روستایی در مناطق فقیرنشین به ۹۹ درصد رسیده  و درصد اتصال فیبر نوری و G4 در روستاهای فقیرنشین از ۹۸ درصد فراتر رفته است.

پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین در پایان دهه ۷۰ قرن گذشته، ۷۷۰ میلیون نفر از جمعیت روستایی از فقر رهایی یافتند که بیش از ۷۰ درصد کل جمعیت در جهان را که از فقر نجات یافته اند، شامل می شود.

شی جین پینگ اعلام کرد: چین ضمن گسترش همکاری بین المللی و انجام وظایف بین المللی خود در این راستا، تا حد توان به کشورهای در حال توسعه کمک رسانده و یاری کننده قوی در امور فقرزدایی جهانی بوده است. دستاوردهای چین در این زمینه متعلق به خود و نیز جهان بوده و برای ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک خدمات شایسته ارایه داده است.

وی عنوان کرد: پیروزی همه جانبه فقرزدایی چین کاملا ثابت کرده است که حزب کمونیست چین قابل اتکاترین نیروست که مردم چین را به توسعه و پیشرفت رهبری می کند.

از هجدهمین دور کنگره ملی حزب کمونیست چین تا کنون، حزب هدف فقرزدایی را در اولویت حکمرانی خود قرار داده است. شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب در ۸ سال گذشته بیش از ۵۰ بار پیرامون هدف فقرزدایی از ۱۴ منطقه در فقر مطلق بازدید کرده و وضعیت را مورد بررسی و بازرسی قرار داده است. مسوولان اصلی حزبی ۲۲ استان واقع در مرکز و غرب چین تعهدنامه فقرزدایی را با دولت مرکزی امضا کردند و دولت چین برای کمک به رهایی مردم مناطق فقیر از فقر بیش از ۳ میلیون نفر از دبیران اول و کادرهای مستقل را به دهکده ها اعزام کرد. مدارک نشان می دهد که در ۸ سال گذشته حدود ۱۸۰۰ نفر در حین ارایه خدمات در امر فقرزدایی جان خود را از دست داده اند.

شی جین پینگ اعلام کرد: آبادسازی روستاها وظیفه مهم و بزرگ در راستای رستاخیز ملت چین است. باید ضمن تلفیق موثر و گسترش دستاوردهای فقرزدایی با آبادسازی روستاها، پایه فقرزدایی را پایدار و نتایج آن را تقویت بخشید.

وی با تاکید بر کاهش فاصله توسعه شهرها و روستاها و بهره مندی مشترک مردم با درآمد کم و مناطق کم توسعه یافته از دستاوردهای توسعه کشور اعلام کرد که باید ضمن بهبود محیط زیست روستاها، به زندگی سعادتمندانه کشاورزان یاری کرده و در مسیر جدید توسعه همه جانبه کشور سوسیالیستی مدرن، تحقق رفاه مشترک مردم را در جایگاه مهم تر قرار داد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: