پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
جو بایدن با ظاهرسازی در مواجهه با ایران به یک عقب نشینی با هیاهوی تبلیغاتی دست زده است.

به گزارش تحریریه، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا که در حال مدیریت بازگشت به برجام است، اعلام کرد که با حمله هوایی صبح جمعه به سوریه بنا داشت به ایران بگوید: "اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید."

میز بین الملل تحریریه برآورد می کند که این موضع گیری را باید یک مانور تبلیغاتی برای توجیه عقب نشینی در موضوع برجام دانست، زیرا محافل خاص تندرو و متنفذ در آمریکا به توافق خلع سلاحی برجام نیز راضی نبوده و می خواهد سیاستی فوری تری مانند رویکرد ترامپ را پیگیری کند.

ضمن اینکه جو بایدن به دلیل سیاست سرسختانه جدید تهران پذیرفته است که در بازگشت به برجام از مسائلی مانند موشکی و منطقه ای صرفنظر کرده و به مساله هسته ای بسنده کند. تیم سیاست خارجی جو بایدن؛ بنیامین نتانیاهو را نیز در این موضوع راضی کرده و یک هماهنگی پنهان را با موفقیت طراحی کرده است.

انتظار می رود که آمریکا در موضوع کاهش تحریم ها به همکاری غیررسمی و آرامی که از دو هفته پیش آغاز کرده است ادامه داده و مشوق های بیشتری را برای کشاندن ایران به مذاکرات آتی در نظر بگیرد.

پایان/

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: