پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
رهبر چین در مراسمی در تاریخ 25 فوریه/ 7 اسفند، پیروزی کامل چین در ریشه کن کردن فقر در این کشور را اعلام کرد.در پی آن، سفارت ایران در چین در حساب ویبو (sina weibo) خود که حدود 400 هزار فالوور دارد، با انتشار توییتری با انتشار عکسی از سریال چینی «عشق کوه و دریا» که موضوع آن درباره فقرزدایی در چین است، موفقیت چین در این زمینه را تبریک گفت که بازتاب گسترده ای از سوی کاربران چینی داشت.

توییت تبریک‌ سفارت ایران در ریشه کن کردن فقر و بازتاب کاربران چینی_fororder_20210216151721

در این توییتر آمده است: چین فقر مطلق را ریشه کن کرده است و ما به دولت مردم چین تبریک می گوییم. فقر از بزرگ ترین موانع حقوق بشر است. با حل مساله خوراک برای یک میلیارد و 400 میلیون جمعیت، دنیا شاهد احترام چین به حقوق بشر شده است.

روزنامه بیجینگ دیلی با سفارت ایران ارتباط برقرار کرده و با یکی از دیپلمات های ایرانی در چین مصاحبه انجام داد. این دیپلمات با تعریف سریال «عشق کوه و دریا» گفت: این سریال به طور زنده، چگونگی فقرزدایی چین را ترسیم کرده است.

او در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت: برخی افراد همواره مساله حقوق بشر را در کشورهای در حال رشد از جمله چین مورد انتقاد قرار داده اند. اما با شناختی که من از چین و تلاش بزرگ دولت این کشور برای بهبود زندگی مردم پیدا کردم، متوجه چگونگی احترام چین به حقوق بشر شدم. مفهوم حقوق بشر انحصار معدودی از کشورها نیست.

کاربران چینی این توییت سفارت ایران را بسیار ستوده و برای کشور ایران آرزوهای خوب کردند.

توییت تبریک‌ سفارت ایران در ریشه کن کردن فقر و بازتاب کاربران چینی_fororder_10227111542

"ایران، باهم به موفقیت می رسیم."

"باهم همکاری کنیم و تلاش مشترک داشته باشیم"

"ما مردم چین اکنون این دوره تاریخی را جشن می گیریم و همچنین برای مردم ایران صمیمانه آرزوی موفقیت، حل مشکلات و زندگی بهتر را داریم"

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: