پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
پورابراهیمی:
تصمیماتی که شورای عالی بورس برای تشکیل مجامع استانی گرفته کمیسیون اقتصادی را نگران کرده که منافع مردم در مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت تامین نشود.


به گزارش گیتی آنلاین امروز دوشنبه 11 اسفند 99 محمدرضا پورابراهیمی در نشستی خبری که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد خبرداد: خبرهای ناگوار و نگرانی جدی داریم درباره تصمیماتی که شورای عالی بورس گرفته برای تشکیل مجامع استانی و برای 60 درصد از سهامداران سهام عدالت که مدیریت سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم انتخاب کرده اند،می خواهد بدون اطلاع مردم تصمیم گیری کند .

وی توضیح داد: 45 درصد از این سهامداران نتوانسته اند در سامانه سجام احراز هویت شوند علیرغم این که تنها داشتن حساب بانکی و هویت بانکی کفایت می کرد و دولت آن را لغو کرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد افزود: الان در وضعیت خاصی در تصمیم گیری سهام عدالت هستیم و بنابراین با این هدف که منافع مردم حفظ شود ما این موضوع را در دستور کار کمیسیون قراردادیم امروز نشست فوق العاده کمیسیون اقتصادی برگزار شد و همه اعضاء موافقت شان را با این موضوع که بتوانند موافقت خود را اعلام کردند که بتوانند سریعا در مورد این موضوع تصمیم گیری کنند. موارد خلاف قانون در مصوبه شورای عالی بورس و تصمیماتی که اخیرا اتخاذ کرده هم مخالفت با قانون تجارت کشور و هم با اسناد بالادستی احراز شده قرار است فردا نشست ویژه کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد دارایی برگزار شود هدف ما پاسخگویی وزیر به ابهامات قانونی است. امیدواریم سریعتر بتوانیم تصمیم گیری کنیم که مردم ما بتوانند در مورد سهام عدالت شان خودشان تصمیم گیری کنند قرار نیست دولت به روش غیرمنطقی ورود خود را به بنگاه ها داشته باشد و این نگرانی جدی ما درباره سهام عدالت است.

وی افزود: فارغ از سهام عدالت در بحث بازار سرمایه طبیعی است که تلاش همه این است که آنچه جزو تعهدات دولت بوده اجرایی شود و آن را در دستورکار قراردادیم . برخی از مصوبات شورای عالی بورس اجرا نشده است که الان در ذیل تصمیمات کمیسیون اقتصادی برای شرکت بورس ابلاغ شده است. ابزارهای نظارتی در دستورکار مجلس است. امیدواریم دولت به تعهداتش عمل کند ما هم با قاطعیت به عنوان مصوبات در شورای عالی و مصوبات در کمیسیون اقتصادی است در دستور کار داریم و پیش بینی ما بهبود عملکرد بازار سرمایه است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: