پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم گیری شورای مصلحت نظام در مورد اقدام ویژه مالی:
بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم گیری شورای مصلحت نظام در مورد اقدام ویژه مالی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین امروز در نوبت دوم جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان درباره FATF  توسط حسینعلی حاجی دلیگانی خوانده شد.

این بیانیه با امضای 195 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی امضاء شده است.

در این بیانیه از FATF یا اقدام ویژه مالی به حق به عنوان قراردادی کاملا سیاسی و یکی از خواسته های نظام سلطه یاد شده است و پیوستن به دو کنوانسیون استعماری تامین مالی موسوم به CFT و مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو را مبنای فشارهای شرطی به ایران اعلام کردند.

در این بیانیه به واهی بودن امید به راه اندازی اینستکس و تبعات آن همچون فراهم نشدن امکان قرارداد خرید ایرباس و پرداخت حقوق مربیان فوتبال اشاره شده است و بی پایه بودن ارتباط افزایش نرخ ارز به FATA مطرح شده است.

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تحمیل قشار شرطی خیلی چیز خطرناکی است این شرط ها ممکن است به شدت گمراه کننده و هلاک کننده باشد.

نمایندگان راهکار مقابله با قرارداد FATA را استقامت و توکل به خدا و اتخاذ راهبرد خنثی سازی تحریم ها دانستند.

در این بیانیه آمده است: روشن است از منظر حقوق بین الملل هر نوع تصمیم ولو به اسم الحاق مشروط به منزله عضویت در معاهده و پذیرش تکالیف مندرج در آن و لازم الاجرا بودن آن برای کشور است شرط عدم اجرا تا لغو تحریم ها صرفا برای تسلیم دولت ایران پیشنهاد شده و در حقیقت مصرف داخلی دارد آن هم دولتی که توجه کافی به شروط رهبری و عبور از خطوط قرمز برجام را در کارنامه خود دارد.

تصمیم به الحاق مشروط با توجه به عدم کفایت شروط برای کنوانسیون ها به دلایل متقن و تجربه شده حقوقی کشور عملا در معرض اجرای کنوانسیون ها قرار خواهد گرفت.

نمایندگان در پایان تاکید کردند: راهبرداصلی نظام اسلامی براساس بیانات صریح مقام معظم رهبری خنثی سازی و بی اثر کردن تحریم هاست و برنامه ریزی کشور باید بر فرض ماندگاری تحریم ها صورت گیرد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: