پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد :
رستم کوشکی در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرم آباد ،گفت : شهردار شهر کجاست ؟ برای چندمین بار است که محمد شریفی مقدم به خود اجازه نمی دهد در جلسات شورا حضور پیدا کند .
رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد که جلسه را با نیم ساعت تاخیر آغاز کرد که شاید شهردار برسد و نرسید و با اعتراض اعضای شورا مجبور شد که به انتظار پایان دهد و با توپ پر پشت تریبون علنی شورا قرار گیرد و بگوید: منظور شهردار از بی اعتنایی به شورای شهر چیست ؟

رستم کوشکی، در ادامه بیان داشت: آقای شریفی مقدم چندین مرتبه است که به جلسات شورای شهر بی اعتنایی می کند ، جلسات قبلی معاونت را میفرستاد امروز از آمدن معاونت هم خودداری کرده و به وی اجازه حضور نمی دهد ؛ بی اعتنایی شهردار به شخص بنده نیست بلکه توهینی است به همه اعضای شورا و بویژه به مردم شهر ؛ اولویت اول شهردار باید حضور در جلسات شورا باشد .

مرد عرصه علم و سیاست، افزود: شهردار در جلسات شورا حضور پیدا نمی کند نمی دانم با من لج می کند ولی بنده معتقدم با من یکنفر نیست بلکه به کل مردم شهر توهین می کند، الان ما می خواهیم با چه کسی مشکلات را مطرح کنیم ؟ کسی نیست بگوید آقای شهردار الان که تو به شورای شهر اعتنا نمی کنی حداقل نماینده ات ،  معاونت را بفرست که ما صحبت کنیم هر چند زمانی هم که نماینده می فرستادی در رفع مشکلات کوچکترین تاثیری نداشت.

با تجربه ترین عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد که تجربه دور چهارم را نیز در کارنامه دارد، به انحلال دانشگاه علمی کاربردی شهرداری توسط محمد شریفی مقدم اشاره کرد و اظهار داشت: جدای از اینکه یک مرکز آموزشی و علمی بود حداقلش این است که یک برند برای شهرداری محسوب می شد وقتی که تعداد زیادی از دانشجویانش پرسنل شهرداری هستند و فراتر از این یک مرکز آموزشی ضمن خدمت است و قرار بود از ظرفیت اساتیدش برای طرح و برنامه های شورا و شهرداری استفاده شود .

رستم کوشکی شفاف تر بیان داشت : آقای شهردار می گوید که از پایتخت به ما دستور انحلال داده اند در صورتی که به استانداری مراجعه کرده ام و متن نامه معاونت وزیر بدین شرح نوشته شده است: جناب آقای خادمی استاندار محترم لرستان
سلام علیکم: 
با احترام ضمن ارسال تصویر نامه شماره ... مورخ ۲ / ۱۲/ ۹۹  شهردار محترم خرم آباد به عنوان رئیس دانشگاه علمی کاربردی های استان لرستان مبنی بر استعلام انحلال مرکز علمی کاربردی شهرداری خرم آباد با عنایت به مکاتبات متعدد مبنی بر عدم تغییر در وضعیت مراکز علمی کاربردی تحت پوشش شهرداری ها لطفا دستور فرمائید پیرامون موضوع بررسی و ترتیبی اتخاذ گردد مرکز مذکور بدون تغییر کماکان به فعالیت خود ادامه دهد و هرگونه تصمیم گیری در ارتباط با عدم فعالیت مراکز صرفا با نظر شخصی استاندار اقدام گردد .

رئیس با تعصب شورای اسلامی شهر خرم آباد دفاع جانانه ای از دانشجویان و خانواده های بی بضاعت آنان کرد: تعداد زیادی از دانشجویان در شورا تجمع کرده اند الان هم پشت درب های بسته شورا هستند و آمده اند که شما به عنوان نمایندگان مردم و بنده به عنوان نماینده شما تکلیف آنها را روشن کنیم که چرا دانشگاه بر اساس عقده و یا شاید برپایه سلیقه یک فرد تعطیل شده است؟

رستم کوشکی، صادقانه گفت: بنده کار با عملکرد مثبت یا منفی دانشگاه ندارم ، تمام صحبت من این است که چرا بدون اجازه شورای اسلامی شهر و بدون هماهنگی این همه نامه نگاری به تهران انجام گرفته و بدون کوچکترین مشاوره ای با مردم که ما نمایندگانشان هستیم دانشگاه منحل شده ، چرا دانشگاه پلمپ شده ؟

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد به مشکلات نیروهای سی ان جی هم ورود کرد و پس از آن به تعطیلی سامانه ۱۳۷ شهرداری انتقادات شدیدی داشت : نیروهای سی ان جی را دریابید که به گفته خود ۴ ماه است حقوق نگرفته اند و بچه هایشان گرسنه هستند و بیمه آنها واریز نشده ، باید یادآور شوم مردم بوسیله تماس با ۱۳۷ مشکلات شهر را بیان می کردند و در اسرع وقت مشکلات رفع می شد، چرا جناب شریفی مقدم به جای تقویت سامانه ۱۳۷ آن را به تعطیلی کشانده ؟ اگر این سامانه در نوروز گذشته وجود داشت اینهمه ساخت و ساز غیر مجاز در شهر بخصوص در فلک الدین اتفاق نمی افتاد که باعث آن رخدادهای ناگوار شود. 

 رستم کوشکی امروز تک و تنها بدون اینکه یک عضو از شورا به کمکش بشتابد در پشت تریبون علنی از مردم شهرش به دفاع برخاست و فریاد دانشجویان بود که در پشت درب های بسته به انتظار روزنه امیدی بودند و نمی دانستند در آن طرف درب ها همگی شمشیرها را از رو برای رستم کوشکی بسته اند و برای انتخابات پیشرو به منافع خود فکر می کنند، نمیدانستند امروز رستم کوشکی از مردم شهرش دفاع می کند ولی نماینده ای از مردم یاری اش نمی دهد .

سکوت نمایندگان مردم در نوع خود دیدنی بود و تاسف بار 

خبرنگار: مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: