پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
دانشجویان بی پناه علمی کاربردی شهرداری به شورا پناه آوردند
در پی انحلال دانشگاه علمی کاربردی شهرداری توسط محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد، دانشجویان این دانشگاه به شورای اسلامی شهر پناه آوردند تا تکلیفشان روشن شود ولی متاسفانه به بد پناهگاهی پناه آورده بودند و جز رستم کوشکی حمایتگری نداشتند، دیگر اعضای شورا برای منافع و کاندیدا شدن مجدد شمشیرها را از رو برای رستم بستند و رستم به تنهایی در میدان نبرد شمشیر می زد و از دانشجویان دفاع می کرد .

به دستور رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد سه تن از دانشجویان به نمایندگی از دیگر دوستان خود که پشت درب بسته صحن علنی شورا به انتظار ایستاده بودند وارد صحن شده و به بیان مشکلات پرداختند .
دانشجویی که در حال تحصیل در رشته عمران بود اینگونه گفت: بعد از انتخاب واحد، شهریه ها را هم پرداخت کرده ایم الان بنری درب دانشگاه نصب کرده اند مبنی بر اینکه دانشگاه منحل شده ، به جهاد دانشگاهی مراجعه کرده ایم ولی متاسفانه رشته عمران ندارد ،مسئولین جهاد دانشگاهی گفتند اگر قرار باشد رشته عمران راه اندازی شود باید برایش هیئت علمی تعریف شود و مدیرگروه برای ما هزینه بر است و اگر بخواهیم انجام دهیم حداقل یکسال زمان هم می برد .

این دانشجوی از همه جا رانده شده ، به نکته قابل تاملی اشاره کرد: ما نمی گوئیم حتما دانشگاه باز شود و یا منحل زیرا متولی این امر شما هستید ولی کاری نکنید که دود دعواهای شورا و شهرداری در چشم ما دانشجویان برود .

دانشجوی دیگری که تا چشمم به وی افتاد شناختم و گفتم آقای صادقی است که در دانشگاه، اطفاء حریق می خواند و دو سال گذشته به عنوان زوج هلالی از وی و همسرش و دو فرزند دوقلویش در دیدار با آیت الله میرعمادی نماینده سابق ولی فقیه در لرستان و امام جمعه سابق خرم آباد گزارش تهیه کردم ، خاطرنشان ساخت: اگر شورای شهر و شهرداری با هم لج دارند چرا دانشگاه را تعطیل می کنند ؛ دانشگاه منبع تولید علم و پیشرفت و تعالی است نه تولید درآمد ، ما متوجه نمی شویم چرا شهردار و اعضای شورا فقط به درآمد دانشگاه فکر می کنند در صورتی که به فرموده مقام معظم رهبری اگر ضعفی در مکان های تولید علم و آموزش است باید ضعف را برطرف کنیم نه اینکه صورت مسئله پاک شود .

دانشجویان بی پناه به زعم برخی از اعضای شورا گویا در دادگاه حضور داشتند و به تک تک سوالات برخی از این اعضا بخصوص مهرداد علی پناه جواب دادند ، مهرداد علی پناه ریز به ریز آمار تعداد دانشجویان را از آنان می گرفت، آنها را سوال پیچ می کرد گویا دزد گرفته بود .

خانم زهرا نظری و علی محمد صالحی نسب نیز به کمک مهرداد علی پناه آمدند ، دفاعیات علی ماکنعلی هم حجت را بر همگان تمام کرد، به دنبال کوچکترین روزنه بودند تا شهردار را نجات دهند و در بوق و کرنا کنند که ما مدافعان شهردار و شریفی مقدم حق هستیم و رستم کوشکی و دانشجویان ناحق.

امروز بیت هایی از شاهنامه در ذهنم مرور شد و یاد دلاوری ها و جنگ های دیدنی رستم دستان افتادم .
رستم دفاع می کرد و کم نمی آورد و در پایان گفت : من با عملکرد مثبت و یا منفی دانشگاه از لحاظ درآمدی کاری ندارم ، تمام حرفم این است که چرا شهردار بدون اجازه و مشورت با شورای شهر دانشگاه علمی کاربردی شهرداری را منحل کرده و سبب سردرگمی دانشجویان شده ؟ اگر مشورت می کرد ما تدابیری برای دانشجویان می اندیشیدیم و بعد دانشگاه را منحل می کردیم .

خبرنگار: مریم نظری 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: