پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
خبرگزاری «شین هوا» نوشت تعداد زیادی از سران جهان واکسن ضد کرونای چین را دریافت و تزریق کرده اند و با این رویکرد، به صورت متفق القول این پیام را به جهان مخابره کرده اند که دریافت واکسن کرونا به منظور حفاظت فردی و مردمی امری ضروری است و واکسن ضد کرونایی که در حال حاضر وجود دارد، قابل اعتماد است.

«ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان یکشنبه اخیر با واکسن ضد کرونای تولیدی شرکت «سینوفارم» چین، واکسینه شد؛ این مقام مجارستانی در صفحه فیس بوک با انتشار تصویری از خودش در حالی که در حال دریافت دوز واکسن ضد کرونای چین بود، نوشت: واکسینه شدم!

این در حالیست که دو روز پیش از آن نیز «یانوس آدر» رئیس جمهور مجارستان دوز واکسن ضد کرونای چینی خود را دریافت کرده بود و به این ترتیب، سران کشور مجارستان  به فهرست بلند بالای سران جهان که در اقدامی نمادین به منظور اعتمادسازی، واکسن ضد کرونا را پیش از آغاز واکسیناسیون مردمشان و یا در مراحله اولیه کمپین های واکسیناسیون ملی اشان دریافت کرده اند، ملحق شدند.

ملکه الیزابت 94 ساله انگلیس و همسر 99 ساله اش در انگلیس نیز در ماه ژانویه سال جاری میلادی در برابر بیماری کووید-19 واکسینه شدند؛ پادشاهی انگلیس اخیر مردم این کشور را به تزریق واکسن کرونا تشویق و تاکید کرده است که این واکسن ها کاملا بی ضرر و بسیار سریع هستند.

الگوسازی سران جهان با تزریق واکسن کرونا جهت اعتمادسازی مردمی_fororder_6756745

چند روز بعد از واکسیناسیون ملکه الیزابت بود که «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی نیز واکسن ضد کرونای تولیدی توسط شرکت «سینوواک بیوتک» چین را تزریق کرد و به این ترتیب، اجرای برنامه ایمن سازی گسترده در این کشور آغاز شد و رئیس جمهور اندونزی اولین نفر در این کشور بود که در برابر کرونا واکسینه شد.

بعد از واکسیناسیون رئیس جمهور اندونزی، رئیس ارتش این کشور، رئیس پلیس ملی و وزیر بهداشت اندونزی نیز در برابر کرونا واکسینه شدند تا نشان دهند تزریق این واکسن ها ایمن و بی ضرر است.

به همین ترتیب، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا نیز هفته گذشته به یکی از اولین دریافت کنندگان واکسن کووید-19 در استرالیا تبدیل شد و اولین دوز از واکسن کرونای «فایزر» را تزریق کرد.

بسیاری از رهبران جهان نیز همین رویکرد مشابه را پیش گرفتند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اولین دوز از واکسن ضد کرونای خود را در تاریخ 11 ژانویه 2021 میلادی دریافت و با انتشار پستی در شبکه اجتماعی توئیتر، درباره بازگشت آمریکا به مسیر درست خودش ابزار امیدواری کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز اولین دوز واکسن ضد کرونای خود را در تاریخ 14 ژانویه 2021 دریافت کرد و اجرای واکسیناسیون گسترده در برابر بیماری کووید-19 در ترکیه شروع شد.

«سباستین پینرا» رئیس جمهور شیلی نیز در تاریخ 12 فوریه 2021 اولین دوز واکسن «کروناواک» تولید شده توسط شرکت «سینوواک» چین را همزمان با واکسیناسیون افراد 71 سال به بالا دریافت کرد.

«مکی سال» رئیس جمهور سنگال در تاریخ 25 فوریه 2021 در برابر کرونا واکسینه شد و گفت با دریافت واکسن کرونا خواست به همه مردم بالای 60 سال نشان دهد که آنها نیز باید در برابر کرونا واکسینه شوند و او و اعضای دولت سنگال برای الگوسازی واکسینه شده اند.

«سیریل رامافوسا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز از جمله اولین کسانی بود که در آفریقای جنوبی در برابر کرونا واکسینه شد و سران جهان را به دریافت علنی واکسن کرونا تشویق کرد تا مردم بیشتری برای دریافت این واکسن ها ترغیب شوند.

 

  • 2021
  • 02/03
  • 18:25:10
  • GMT+08:00
  • /

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: