پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حفظ مراتع، جنگل‌ها و منابع طبیعی باید همراهی مردم و مشارکت بخش خصوصی جلب تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان احمدعلی موهبتی در آیین غرس نهال که به مناسبت هفته منابع طبیعی در زاهدان برگزار شد اظهارداشت: استان از منظر منابع طبیعی به لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و این موضوع منابع طبیعی منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در کشورهایی که از نظر آب و هوایی و اقلیمی مشابه سیستان و بلوچستان هستند اقداماتی در حوزه حفظ و احیای منابع طبیعی انجام داده‌اند افزود: در استان نیز اقداماتی در این زمینه شروع شده که باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد را در حوزه‌های مرتع‌داری، جنگل‌داری، آبخیزداری، آبخوان‌داری و بیابان‌زدایی مشارکت داد.

استاندار سیستان و بلوچستان اقدامات منابع طبیعی استان را در سال‌های اخیر نسبت به گذشته خوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: برای رسیدن به سطح مطلوب به تلاش و جلب مشارکت همه بخش‌ها نیاز است.

وی کاشت گونه‌های گیاهی متناسب با شرایط سیستان و بلوچستان را مورد تاکید قرار داد تصریح کرد: همراهی مردم و دامداران در حفظ مراتع و پرهیز از چرا بی‌رویه دام‌ها ک باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و آسیب به منابع طبیعی می‌شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: