پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
استدلال های دولت، مجمع تشخیص را برای تصویب دو لایحه باقی مانده از FATF قانع نکرده است.

به گزارش تحریریه، علیرغم بهبود وضعیت نگاه دولت در بین اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، استدلال های دولت، مجمع تشخیص را برای تصویب دو لایحه باقی مانده از FATF قانع نکرده است.

بانک مرکزی در هفته های اخیر تلاش فراوانی برای تصویب لوایح پالرمو و سی اف تی به کار برد و در این راه از معاونت حقوقی دولت هم کمک گرفت، ضمن اینکه مسائل بی ربطی مانند خرید واکسن و یا آزادسازی منابع مسدود شده ایران در کشورهایی مانند کره جنوبی، ژاپن و عراق را هم به تصویب FATF گره زد، اما عدم پاسخ دولت به سوال های اصلی کارشنسان و اعضای مجمع و تکرار حواشی به کرات بحث شده نتوانست به تغییر معنی داری در نظر اعضای مجمع بیانجامد.

به همین دلیل موکول شدن بررسی این دو لایحه باقی مانده به سال 1400 در مجمع تشخیص مصلحت نظام افزایش جدی یافته است. اگرچه هنوز این مساله قطعی نیست و دولت فرصت دارد به ابهام ها پاسخ دهد.

باقی ماندن تحریم های بانکی و تحریم بانک مرکزی ایران و قطعی نبودن عضویت ایران در FATF در صورت تصویب دو لایحه باقی مانده باعث خالی شدن دست دولت در اقناع مخالفان شده است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: