پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
وانگ چن معاون کمیته دایمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین در نشست سالانه مجلس ملی درباره تکمیل نظام انتخابات منطقه اداری ویژه هنگ کنگ» اعلام کرد که این سند به وضوح اصول و اندیشه کلی عالیترین نهاد قانونگذاری چین درباره تکمیل نظام انتخاباتی در هنگ کنگ را نشان داده است.

ضرورت تکمیل نظام انتخاباتی در هنگ کنگ_fororder_22121

حکومتداری هنگ کنگ به دست میهن پرستان کلید حفظ امنیت و ثبات درازمدت هنگ کنگ است. در این راستا در این سند بر 5 اصل از جمله اجرای همه جانبه اصل «یک کشور دو نظام»، «مدیریت هنگ کنگ به دست هنگ کنگیها»، خودمختاری عالی، پایبندی بر حفظ حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه، مدیریت قانونی هنگ کنگ، اجرای سیاست منطبق با وضعیت هنگ کنگ و ارتقاء کارآیی در مدیریت هنگ کنگ تأکید شده است.

با توجه به موضوعات سند یاد شده، دولت مرکزی چین ضمن حفظ حق حاکمیت بر هنگ کنگ، حق خودمختاری عالی هنگ کنگ را مورد حفاظت و احترام قرار داده است. این در حالیست که اصول قید شده در سند نه تنها به طور مؤثر از ورود و فعالیت آشوبگران و نیروهای خارجی مخالف چین و نمایندگان آنها به نهادهای اداری هنگ کنگ جلوگیری، بلکه به طور کامل حق انتخابات شهروندان هنگ کنگ را تضمین کرده است.

رییس منطقه هنگ هنگ ظهر روز جمعه با انتشار بیانیه ای بر اصول سند یاد شده تأکید کرد. محافل مختلف هنگ کنگ نیز از این برنامه اعلام پشتیبانی کردند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: