پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات لرستان:
در پی تنش به وجود آمده در جلسه علنی شورای شهر و ایراد اتهاماتی به خبرنگاران، عصر روز سه شنبه مورخه۹۹/۱۲/۱۹ مدیرعامل و اعضای هیأت رئیسه خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان از خانم مریم نظری مدیر مسئول نشریه "چی‌دا " دعوت به عمل آورد تا در جلسه‌ای مشترک ابعاد این امر را بررسی نمایند.
در ابتدای این جلسه، محمد ناصر بهاری، مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان در سخنانی به نقش و رسالت خبرنگاران در جامعه اشاره و گفت: خبرنگاران وظیفه دارند بر اساس رسالت قانونی که به عهده دارند کلیه مسائل و مشکلات جامعه را رصد و نسبت به آن عکس العمل نشان دهند.

بهاری تاکید نمود: یک عنصر رسانه‌ای در جایگاه نقد منصفانه می‌تواند در حوزه‌های مختلف ورود و نظرات خویش را ابراز نماید.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت همه جانبه خانه مطبوعات از اصحاب رسانه اظهار نمود: خانه مطبوعات لرستان به عنوان متولی قانونی و بر طبق اساسنامه وظیفه دارد از شان و اعتبار تک تک اعضای خانه و دیگر روزنامه‌نگاران دفاع نماید و در این امر با هیچ کس مماشات نخواهد کرد.

وی بیان داشت: انتظار این بود که برخی از اعضای محترم شورای شهر پیش از هرگونه اقدام و بیان آن از تریبون علنی شورا در جلسه‌ای مشترک با خانه مطبوعات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، نهادهای ذیربط و قضایی موضوع را بررسی و نتیجه کلی گرفته می‌شد ولی متاسفانه بدون توجه به ابعاد منفی اعلام این خبر، تصمیم به ایراد این اتهامات گرفتند. اینک برای اثبات صحت و سقم این ادعا، ارائه مدارک و مستندات لازم به نظر می‌رسد.

محمدناصر بهاری گفت: از سوی دیگر اصحاب رسانه خود نیز باید شان و اعتبار حرفه‌ای شان را لحاظ و بی طرفانه در چارچوب قانون مطبوعات قلم بزنند، و از هر عملی که به رسالت خبرنگاری لطمه وارد می‌کند اجتناب نمایند.

 حسن ایزدی، رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات لرستان نیز در این جلسه با ابراز تاسف از وقایع پیش آمده اظهار نمود: اصحاب رسانه از پرتلاش‌ترین افراد جامعه بوده و در شرایط سخت کرونایی با جان و دل و خالصانه در انجام رسالت خود کوشا و به انتقال اخبار مشغول بوده‌اند.

وی گفت: این افراد با حداقل درآمد، در سخت‌ترین روزهای زندگی مردم مثل سیل، زلزله و کرونا میدان را خالی نکرده و در کنار مردم بوده‌اند و لذا حرمت و شان آنان باید لحاظ گردد.

 مریم نظری مدیر مسئول نشریه" چی‌دا" با تشکر از مدیرعامل و هیات رئیسه خانه مطبوعات برای برگزاری این جلسه گفت: بنده به لحاظ عِرق و علاقه‌ای که به شهر و دیارم دارم در عرصه روزنامه‌نگاری قلم می‌زنم؛ همه دوستان به صراحت قلم و صداقت کلام بنده معترف هستند.

وی اظهار نمود: افتخارم این است که همیشه در کنار مردم بوده و اکنون نیز دفترم در یکی از مناطق حاشیه نشین شهر قرار دارد و اعتقاد دارم با پشت میز نشستن و یا با اتومبیل در محلات شهر تردد کردن، نمی‌توان به درد مردم پی برد، باید در میان آنها و در کنارشان باشیم.

مریم نظری تاکید کرد: من بر اساس رسالت مطبوعاتی خود، عمل و روش خاص خود را دارم که شاید به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید، اما هیچ‌گاه از قلم‌ام برای مقاصد اقتصادی استفاده نکرده‌ام‌.

 در پایان این جلسه مصوبه‌ای در ارتباط با تنش‌های بوجود آمده در شورای شهر خرم‌آباد در چند بند تنظیم و اعلام گردید: 

۱_ در همه حال شان و حرمت اصحاب رسانه باید توسط کلیه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف حفظ گردد. 

۲_ هیچ فردی حق توهین به خبرنگاران را ندارد.

۳ _ اصحاب رسانه و مطبوعات باید در تمامی مراحل حرفه‌ای کار رسانه‌ای، شان و منزلت خود را حفظ و از توهین به هر فرد و یا نهادی خودداری نمایند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: