پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
اهداف رشد اقتصادی چین همواره توجه جهان را به خود جلب کرده است. در حالی که اکثر جوامع اقتصادی جهان درباره واکسن کرونا، بحرانهای سیاسی و رکود اقتصادی دست و پا میزنند، چین هدف پیش بینی شده رشد اقتصادی خود در سال 2021 را 6 درصد اعلام کرده است؛ که در مقایسه با پیش بینیهای قبلی سرعت بالایی نیست، ولی مؤید بازگشت چین به وضعیت عادی و درجه ایست که میتواند به احیاء اقتصاد مناطق دیگرکمک کند.


اهداف رشد اقتصادی چین همواره توجه جهان را به خود جلب کرده است. در حالی که اکثر جوامع اقتصادی جهان درباره واکسن کرونا، بحرانهای سیاسی و رکود اقتصادی دست و پا میزنند، چین هدف پیش بینی شده رشد اقتصادی خود در سال 2021 را 6 درصد اعلام کرده است؛ که در مقایسه با پیش بینیهای قبلی سرعت بالایی نیست، ولی مؤید بازگشت چین به وضعیت عادی و درجه ایست که میتواند به احیاء اقتصاد مناطق دیگرکمک کند.

کارشناسان خارجی پیش بینی میکنند که سرعت رشد اقتصاد چین به عنوان دومین جامعه اقتصادی جهان به راحتی به نرخ رشد 7 تا 9 درصد خواهد رسید، اما  خود چین این رقم را بیش از 6 درصد تعیین کرده است که میتوان آنرا یک هدف ملایم و نسبتا مناسب دانست. با توجه به بحران جهانی فعلی، این رقم اگرچه بالا، ولی همچنان محتاطانه است که نشان میدهد چین بیشتر به کیفیت بالای توسعه و نه سرعت بالای آن اهمیت میدهد. توسعه اقتصادی چین در آینده بیشتر بر تحقق تعدیل از کمیت به کیفیت مترکز خواهد بود.

روزنامه یومیوری چاپ ژاپن خاطرنشان کرد که چین اهداف رشد اقتصادی را  بر اساس شرایط واقعی مطرح  کرده که به وضوح نشان میدهد دولت چین کیفیت اقتصاد و کارایی رشد اقتصادی را اولویت اصلی خود قرار داده است. رادیو بین المللی فرانسه گزارش داد که چین از نظر اقتصادی این پیام محکم را به خارج فرستاد که همزمان با جدی بودن وضعیت اقتصادی در دیگر کشورها، چین نسبت به توسعه اقتصادی خود در آینده خوش بین است.

آلیسیا گارسیا اِرِرو اقتصاددان ارشد بانک تجارت خارجی فرانسه در منطقه آسیا و اقیانوسیه  گفت: «تنظیم اهداف محافظه کارانه برای پیشرفت در آینده مساعد است، زیرا فضای بیشتری برای سیاست کمک به رشد در سال 2022 و سایر سیاستهای لازم فراهم میکند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: