پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
محمدحسین فرهنگی:
ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 1400 تفاوتی با سال های گذشته ندارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی گیتی آنلاین امروز شنبه 23 اسفند 99 محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که با موضوع بررسی ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال 1400 که در صحن علنی مجلس مصوب شده است گفت: مهمترین رخداد این هفته مجلس شورای اسلامی رفع ایرادات شورای محترم نگهبان نسبت به لایحه بودجه دولت برای سال 1400 است. در این رسیدگی ها کمیسیون محترم تلفیق گزارش خود را آماده می کند در سامانه ای که در معرض دید نمایندگان است گزارش خود را قرار می دهد و در همین فرصت مورد رسیدگی در صحن علنی مجلس قرارمی گیرد. معمول است که این رسیدگی سرعت بیشتری دارد و با سرعت قابل قبولی نهایی خواهد شد و ارسال می شود به شورای محترم نگهبان و امیدواریم که با اظهار نظر سریع شورا تا قبل از پایان سال بودجه مصوب ابلاغ شود.

وی در مورد ایرادات توضیح داد: اگر چه تعداد ایرادات زیاد است اما تفاوتی با سالهای گذشته ندارد و به جز یکی دو مورد باقی مواردی که مطرح است عادی است و شفاف کردن ارقام مصوبات است که  در مورد بند و تبصره 2 قرار است ویرایش جدیدی باشد و سهم هر یک از اجزای آن معین شده باشد.

* ایرادات شورای نگهبان در این مرحله از این قرار است:

تبصره 1 : 17 ایراد 6 مورد بندهای الحاقی

تبصره 2: 18 ایراد و 10 مورد بندهای الحاقی

تبصره 5: 13 ایراد و 8 مورد بند الحاقی

74 ابهام ، 59 مغایرت با قانون اساسی، 9 مورد مغایرت با قانون بالادستی، 4 مورد مغایرت با شرع

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: