پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۱
زاهدان- شهردار زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: سال ۹۵ بودجه شهرداری زاهدان تنها ۱۳۶ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال آینده با رشد ۱۰ برابری به یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
گیتی آنلاین-به نقل از ایرنا، عبدالقادر پربار روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه قالب فعالیت در شهر زاهدان به صورت ساختمانی است اظهارداشت: در بخش ساخت و سازهای این شهر ۵۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته ایم به طوریکه میزان ساخت و ساز در منطقه چهار شهرداری به رشد ۱۲۰ درصدی رسیده است.

وی ادامه داد: یکی از اتفاق های خوبی که در شهر زاهدان در حال انجام بوده نهضت آسفالت این شهر طی سه سال اخیر است.

شهردار زاهدان بیان کرد: طی سنوات گذشته میزان آسفالت به سالی ۲۵۰ هزار متر مربع می رسیده که این رقم در سه سال اخیر افزون‌بر ۱۰ میلیون متر مربع رسیده و در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی چهار میلیون متر مربعی دیده شده است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در شهر زاهدان کمتر از یک متر مربع است و برنامه ریزی بیش از ۲ متر مربعی داریم افزود: کاشت ۱۱۵ هزار اصله نهال، ۵۰۰ هزار گل کاری، چهار هزار کامیون تعویض خاک و ۵۰۰ سرویس کود دهی حیوانی و استفاده از پس آب فاضلاب برای آبدهی از جمله اقداماتی است که سال ۹۹ در حوزه فضای سبز شهر زاهدان انجام شده است.

پربار اظهارداشت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه خدمات شهری چون رفت و روب، جمع آوری و حمل زباله های شهری در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این سازمان در تلاش است تا به استفاده از طرح های مناسب به سمت در آمد پایدار برود گفت: طرح ممیزی املاک یکی از این مسیر هاست که با اعتبار هزینه شده ۱۱ میلیارد تومانی در این اتفاق کمک کننده خواهد بود.

شهردار زاهدان بیان کرد: برای ارتقای ماشین آلات و تجهیزات این سازمان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سالجاری هزینه شده است.

وی تصریح کرد: شهرداری زاهدان از نظر جمعیتی در رتبه ۱۲ و از نظر شاخص و در آمد بین شهرداری و مراکز استان ها آخر بودیم اما با تلاش نیروهای این سازمان امروز در عمده زمینه ها از نظر رتبه جمعیت پایین تریم.

پربار گفت: شهرداری زاهدان در حوزه اقتصادی از بین هشت مرکز استان بالای یک میلیون نفر جمعیت رتبه ۲ را داریم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: