پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
عملیات آماده‌سازی و ساخت چهارهزار و ۷۳۳واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن سیستان و بلوچستان روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
گیتی آنلاین-به نقل ازخبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی شب گذشته در مراسم شروع عملیات آماده‌سازی و ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن گفت: چهارهزار و ۷۳۳واحد از طرح اقدام ملی مسکن در زاهدان شروع شد که با این اقدام جمع طرح  از ۵۱۰هزار واحد در سطح کشور عبور می ‌کند.


محمد اسلامی با اشاره به اینکه پروژه‌های اقدام ملی مسکن در سه وضعیت انجام می‌شود تصریح کرد:وضعیت نخست مردم خودشان زمین را می‌گیرند و به صورت گروهی می‌سازند که این مورد در حدود ۱۴۰هزار واحد زمین انجام خواهد شد.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اخیراً وضعیتی که مردم خودشان زمین می‌گیرند به خاطر شهرهای کوچکی که به این موضوع اضافه شده افزایش داشته است افزود: حدود ۲۳۶هزار واحد مسکونی نیز به‌صورت مجتمع‌سازی بوده که شهرهای بزرگ، متوسط و جاهایی که زمین محدودیت دارند شامل این وضعیت هستند.


وی با بیان اینکه وضعیت نوع سوم نیز در کلانشهرها بوده  که در قالب قراردادهای مشارکت کار تمام قشرهای جامعه را پوشش می‌دهد گفت: با افزایش نرخ مشارکت مردم طرح ملی مسکن شتاب و مردم سهم آورده خود را طبق زمان‌بندی به حساب واریز کنند تا اجرای پروژه‌ها تاخیر نداشته باشد.


اسلامی با اشاره به اینکه بخش‌هایی از طرح اقدام ملی مسکن که اوایل سال۹۸ آغاز شده بود امسال شاهد تحویلش به مردم بوده‌ایم و این موضوع ادامه دارد تصریح کرد: از اردیبهشت به بعد ماهیانه افتتاح طرح‌های اقدام ملی مسکن را در کشور شاهد خواهیم بود.


وی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن ۴۰درصد فرض‌مان این بوده که بانک وام و ۶۰درصد هم خود مردم می‌آورند خاطرنشان کرد: افزایش مبلغ وام را دنبال کرده تا بتوانیم وام ساخت را افزایش دهیم ولی نکته مهم که بخشی از نگرانی را نیز شامل می شود بازپرداخت آن است.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای قشرهایی که در جامعه کارگری، فرهنگیان و بازنشستگان هستند یارانه وام فوق‌العاده و متفاوت‌تر تعلق خواهد گرفت گفت: آموزش و پرورش و وزارت رفاه براساس شناسه این وام را اعمال خواهند کرد و عملاً از این طریق به آنان کمک می‌شود.
 
محمد اسلامی روز گذشته در این سفر ضمن بازدید از حاشیه شهر زاهدان ۵۰کیلومتر بزرگراه سیستان و بلوچستان را افتتاح کرد و سپس با سفر به شهر خاش از راه آهن این شهر بازدید کرد.


وزیر راه و شهرسازی همچنین در سفر به سراوان ضمن بازدید از فرودگاه، بیمارستان ۲۲۸تختخوابی ایرانمهر این شهرستان را افتتاح کرد.


وی پس از سراوان وارد زاهدان و کلنگ ساخت این واحد های طرح اقدام ملی مسکن را به زمین  زد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: